SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google Aramadan DMCA Kaldırma Bildirimi

1
Elman Yunisov
Elman Yunisov
Diğer SEO 5 sene önce 901 Görüntülenme

Merhaba SEO Hocası. Ben Google webmaster Tools gelen DMCA şikayetleri hakkında bilgi almak istiyorum. Genellikle Google Webmaster hesabıma (Google Aramadan DMCA kaldırma bildirimi) adlı e-mail geliyor. Ben bu emaile herhangi bir cevap yazmalıyım? Sitem mp3 sitesidir. Gelen şikayetlerde sitem ile ilgili linkler olur. Şimdi ben ne yapmalıyım? Onu da belirteyim ki, sitemin whois hesabında olan email herhangi bir mp3 müziğin şikayeti ile bağlantılı e-mail gelmiyor. Ancak webmasterde (Google Aramadan DMCA kaldırma bildirimi) den bilgiler geliyor. Lütfen bana ilgili bilgi verin.

Google Aramadan DMCA Kaldırma Bildirimi için Yanıtlar

 • admin
  -4
  Admin 12 Ocak 2015, 21:06

  Merhabalar,

  Öncelikle DMCA hakkında bilgi verelim. DMCA yani dijital medya telif hakkı koruması, telif hakları ihlal edilmiş bir paylaşım tespit edilerek Google’a yapılan bildirimi ele almaktadır.

  Eğer sitenizde telif haklarını ihlal edecek bir unsur var ise doğal olarak siteniz cezaya düşecek ve telif hakları bildirimi yapan web sitesi sitenizi Google arama sonuçlarından çıkartarak engelletecektir.

  Bu bildirimler sitenizde telif hakkını ihlal eden müzikler yada paylaşımlar olduğu içindir. Google ve DMCA bu konuda çok hassas çalışmalar ve algoritmalar gerçekleştirmiştir.

Cevapla

Google Aramadan DMCA Kaldırma Bildirimi Sorusunu Cevapla

Google Aramadan DMCA Kaldırma Bildirimi ile Benzer SEO Yazıları