Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  1007 Görüntülenme

ben global ölçekte dijital danışmanlık hizmeti vermek istiyorum. Bu hizmet kapsamında da SEO büyük rol oynuyor. Hem SEO Hocası ekibi hem de takipçileri olarak deneyimlerinizden istifade ederek Global SEO çalışmalarını nasıl gerçekleştirmem, stratejileri nasıl geliştirmem ve nasıl fiyatlamam gerektiği konusunda yardımlarınızı bekliyorum. Belirli bir pazara odaklanmak veya belirli bir ülkeye odaklanmak mı öncelikli olmalı yoksa sınırlama olmadan Global bir SEO çalışması mı düşünmeliyim. Ayrıca kendi markamı da SEO ile global ölçekte konumlandırmakta da paylaşımlarınızdan yararlanacağım 🙂

 • 1
 • 1
 • Global SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   Onur K.
   Onur K.

   15 Ağustos 2019, 16:48

   1

   SEO konusunda bir adım daha atıp sınırlarınızı genişletmek istiyorsanız, Global SEO tam size göre olabilir. Uluslararası SEO sayesinde ufak bir bütçe ile istediğiniz yabancı pazarı hedefleyip, düşük rekabetli alanlarda kısa zamanda kar etmeye başlayabilirsiniz. Bu geniş süreci iyi bir planlama ile üç aşamaya ayırabiliriz.

   1- Araştırma

   İlk adımda ülkesel ve bölgesel trafik hacimleri göz önüne alınırken dönüşüm oranlarının da göz ardı etmemek gerekir. Hedefinizdeki anahtar kelimeleri araştırıp, bölgelerde kullanılan dilleri bir yandan güncel trendleri takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

   Eğer hazırda bir siteniz var ise bu bilgilerin birçoğuna Google Analytics panelinizin coğrafi sekmesindeki dil ve yer bölümlerinde bulabilirsiniz.

   2- Hedefleme

   Yeterince araştırmanın ardından kafanızda bir şeyler oluşmaya başlamıştır elbette. Hedefleme yapar iken kaçırmamanız gereken nokta bu alanlardaki rekabet ve kuvvetli rakiplerin varlığıdır. Bunların da sorun teşkil etmediğine karar verirseniz yolunuza devam edebilirsiniz. Hedeflediğiniz dil veya bölgelere göre alt domain açabilir, sitenize yapancı dil fonksiyonları katabilirsiniz.

   3- Optimizasyon

   Hedeflediğiniz kelimeleri içeren sayfalar hit almaya başladığında geriye kalan tek şey kurduğunuz sistemin kontrolünü ve gelişimini takip etmektir.

   Sitenizde bulunan;

   Url
   Başlık ve meta açıklaması
   Navigasyon elementleri
   Fiyat ve ürün bilgileri
   gibi her faktörün dil bilgisi kurallarına uygun, yanlış anlaşılmaya neden olmayacak şekilde kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ülkelerin kültür ve anlayışlarına ters teknikler ve içerikler kullanılması da negatif bir etkiye yol açabilir.

   Düzenli planlama ve analiz sayesinde basit hatadan kaçınmak ve sektörünüzdeki diğer kaliteli firmaları örnek almak size Global SEO maceranıza oldukça yardımcı olacaktır.

  Cevapla

  Global SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla