Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 yıl önce  |  1527 Görüntülenme

Merhabalar uzun bir süredir sitenizi takip ediyorum ve ilk defa soru soruyorum. Sorularım birkaç tane olduğu için kusura bakmayın. Birkaç yaşanmış deneyimim var ve bunların da doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorum.

İçeriklerimizi çalanlardan fayda sağlamak için sayfa içine 0'px değerli görünmeyen link yerleştirdim 50-60 siteden işe yaramaz link almış oldum ve galiba zarar gördüm emin değilim. Daha sonra bu sitelerden gelen linklerin hemen hepsini Google site araçlarından reddettim. Yaklaşık 2bin sayfa link reddedilmiş oldu zarar görecek miyim acaba? Aralarında kopyala yapıştır yapan birçok paravan sitede mevcut.

Diğer konu tema değişikliği yaptım yaklaşık bir ay önce ve URL yapısından dolayı ziyaretçilerimin yüzde 80’ini kaybettim, Google'da bir hayli geriledim. Ardından sabırlı bir şekilde aynı yapıya devam ettim, SEO puanı yüksek bir tasarımdı fakat 20 gün sonunda pek ilerleme kaydedemedim eski tasarıma döndüm. Kaybımın yarısını 10 gün içerisinde geri aldım. SEO puanı yüksek tasarımlar her zaman iyi değildir, diyebilir miyiz?

Sorularım bitmeyecek. Kendime ait bir sitede kodlarını HTML5'e çevirerek eski tasarıma devam etmem uygun mudur? W3C ve XHTML hatalarını neredeyse sıfıra indiriyor.

Sosyal medya konusu var bir de. Sayfalarımda Facebook yorum eklentisi var. Bunun dışında sayfa kenarında hareket eden beğen butonları da mevcut. Her yazım ortalama Facebook 50 üzeri beğeni, 15 tweet ve 6 Google + oranına sahip. Bu beğeniler 1 ay önce koyduğum sayfa kenarı butonlarından geldi ve sanki SEO için pek bir fayda sağlamadı. Aksine zarar bile vermiş olabilir. İçerikler gerçekten beğeniliyor fakat etkisini göremedim. Sosyal medya beğenilerinin Google gözündeki değeri nedir acaba?

Son sorum, rekabet ettiğim kelimeler sürekli değişkenlik gösterdiği için sayfa başlığına kelime ekleyip çıkarıyorum o sayfayı kaybetmemek için. Url yapımı da değiştirmeli miyim acaba? Sabit URL kullanmanın faydası ne düzeydedir?

Teşekkürler.

  • 1
  • 1