SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Gen.tr Domainde Yabancı İsim Kullanmak?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
2 sene önce 489 Görüntülenme

Gen.tr domain seçiminde yabancı isim kullanmanın avantajı veya dezavantajı var mıdır? Varsa bunları belirtir misiniz?

Gen.tr Domainde Yabancı İsim Kullanmak? için Yanıtlar

 • Cihat Murat YÜKSEL
  Cihat Murat Yüksel 31 Mayıs 2021, 04:09

  Merhabalar, Gen.tr alan adında olduğu gibi diğer tüm alan adlarının da varoluşunun bir sebebi vardır. Özellikle .tr ek uzantısına sahip olan alan adları için Türkiye lokasyonlu içerik olma olasılığı yüksek olarak dikkate alınabilmektedir.

  Domain ekinde TR bulunan alan adları için türkçe veyahut ingilizce bir alan adının diğerinden farklı kalmayacaktır. Günümüz SEO kriterlerinde alan adında anahtar kelime geçiyor oluşunun doğrudan pozitif olarak bir etkisi bulunmamaktadır.

  SEO günden güne kullanıcıların tekrar siteye girişine odaklı yükseliş doğrultusunda devam etmektedir. Bu noktada en etken alan adının akılda kalıcı ve kısa olmasıdır. Bu veriden yola çıkarak gen.tr eğer şart değilse kullanılmayabilir.

 • Seo Hocası
  Seo Hocası 14 Mayıs 2020, 03:29

  Domain uzantısının gen.tr olması alan adının herhangi bir şarta ve kısıtlamaya bağlı olmamasıdır. Aslında alan adınızın avantajı budur. Hangi sektörde ve nasıl bir kullanıcı kitlesine hitap ettiğinizi bilemiyoruz. Bu yüzden aslında sitenizin alan adında yabancı isim kullanımı hedef anahtar kelimelerinizle aynı doğrultuda ise arama motoru botlarına olumlu sinyal verebilir. Ancak alakasız bir kelime ve sadece yabancı isim olsun düşüncesiyle oluşturulursa bunun hiçbir katkısı olmayacaktır.

Cevapla

Gen.tr Domainde Yabancı İsim Kullanmak? Sorusunu Cevapla

Gen.tr Domainde Yabancı İsim Kullanmak? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla