Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1451 Görüntülenme

Web işleriyle uğraşanların hepsi neredeyse bilir çoğu webmaster sitesinde hatta hepsinde "SEO paketleri" bulunmakta. Yok Facebook paylaşım, Youtube paylaşım, whois paylşaım vs vs vs. Bunlar sizce ne kadar sağlıklı? İşe mi yarar yoksa daha çok zarara mı uğratır?

Teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Satılan SEO Paketleri ne kadar sağlıklı? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   6 Haziran 2014, 17:34

   1

   Bu işlemler göreceli olarak görülmektedir. Eğer sitenizin hangi tür backlinklere ihtiyacı olduğunu ve sayısını hesaplayabilirseniz bu hizmet eşsiz olarak görülebilir fakat her ne kadar olursa olsun SEO süreklilik gerektiren bir işlemdir.

   Eğer sitenizin backlink alış verişi 2 aydır 100 den 110, 110 dan 150 ye kontrollü bir şekilde çıkarsa sorun yoktur ama 1 hafta içerisinde (1 günde eklenen linklerin tahmini tepkisi) 100 den 6000 e fırlarsa ilk olarak bu da normal görülür ve sitenizde güçlü bir çıkış gözlemlenebilir (ufak ihtimal). Bu gözlemin devamında o işlemlerin devamlılığı, sürekliliği ve kalıcılığı önemlidir.

   Zamana yayılan çalışmalar ise SEO işlemi gerektirir. Diğer bir taraftan bakılınca da slogan olarak "Panda, Penguin ve Hummingbird uyumlu SEO paketleri" olarak bir çağrışım uyandırıyorlar. Buradaki çağrışımda ne yazık ki insanları kısmi kandırmaya gidiyor.

   Panda, Penguin ve Hummingbird birbirinden bağımsız güncellemelerdir.

   Örnek verecek olursak Panda site içi yapılan işlemlere yoğun olarak önem göstermektedir. Backlink ise site dışı yapılan çalışmalara eş değer bir olaydır. Şimdi backlink paketi satan kişi benim sitemin içerisine mi müdahale ediyor? Hayır...

   Penguin ise yoğun olarak backlink stratejilerini araştırmaktadır. Teknoloji bloğu olduğunuzu fark edelim. Alınan backlinklerin alaka düzeyi sizin sitenizin alaka düzeyiyle (örn. Araba aksesuarı sitesinden alınan backlink) hiçbir bağ kurmuyorsa bu işlem de doğru olmayacaktır.

   Hummingbird algoritması ise direkt arama sonuçlarıyla etkileşim sağlayan bir algoritmadır. Yani siz "halı yıkama fabrikası" anahtar kelimesini arattığınızda size bölgesel olarak en yakın, anahtar kelimeyle eşleşen, site içerisindeki bilgilerle de aradığınız şeyi o sayfada bulacağınız içerikleri sunmaktadır.

   Peki soruyorum, Hummingbird uyumlu SEO çalışmasında arkadaşlar Google sonuçlarına mı backlink sağlıyor(!?) "a href" kodu içerisinde Google arama sorgusunu eklemeleri lazım o zaman (komik bir durum) Tabi ki hayır.

   Şunu unutmayalım ki gerçek SEO rakipleri analiz ederek, araştırma yaparak, sitenin nasıl bir backlink çeşitliliğine ihtiyacı olduğunu bilerek ve bilinçli, düzenli bir şekilde ilerleyen backlink stratejisine eşittir.

   Backlink paketleri hizmeti de ne yazık ki 2007 yılında Panda ve 2010 yılında devreye giren Caffeine algoritmasıyla sona ermiş bulunuyor...

  Cevapla

  Satılan SEO Paketleri ne kadar sağlıklı? Sorusunu Cevapla