Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1975 Görüntülenme

Sitenin en altında bir worpress eklentisi ile breadcrumbs menüsü ekledim. Amacım seo'ya yönelik bir çalışma yapmaktı ancak sitenin en altında olmasından dolayı yararlı olacağı konusunda şüpheliyim. sizce biraz daha yukarı almalı mıyım yoksa böyle iyi midir?

 • 1
 • 1
 • Footer'da Breadcrumbs Kullanmak için Yanıtlar

   Cihat Murat YÜKSEL
   Cihat Murat Yüksel

   31 Mayıs 2021, 05:37

   1

   Merhabalar herkese, breadcrumbs veri işaretleme türünü sitenin üst kısımlarında kullanmak daha faydalıdır. Fakat footer kısmında kullanmak sitemize zarar vermeyecektir.

   Breadcrumbs yapılarını metinsel olarak geçirdikten sonra linkleme işlemli ile desteklemeliyiz. Breadcrumbs yapısının doğasından ötürü bulunduğumuz sayfaya hangi url veya kategoriden ulaştığımızı bildirmektir amacımız. Bu amacın SEO tarafı ise, bir nevi önemli kategori sayfalarına iç link sunmak ve önemli sayfalara sayfa adı aracılığı ile yönlebilme imkanı sunmaktır. İçeriklerin bitişinde bunu gerçekleştirmek belki linke tıklanmasına daha fazla etki sağlayabilir. Bu analizleri sitemizde sağladıktan sonra sitemize ait verileri bireysel olarak değerlendirmek daha verimli olacaktır.

   Mehmet Enes
   Mehmet Enes

   13 Aralık 2017, 14:26

   1

   Hocam tekrar Merhaba sana yazdım sonra aynı ihtiyacı ben duydum. Footer'da breadcrumbs kullanma durumum var ürünlerin üstünde gereksiz yer kaplamasını istemiyorum fakat seo açısından kötü etkilenir miyim kestiremedim bilgisi olan yazarsa sevinirim.

   Tolga Kaan
   Tolga Kaan

   9 Aralık 2017, 08:57

   1

   Hayır başka yerde breadcrumbs bulunmuyor.

   Mehmet Enes
   Mehmet Enes

   8 Aralık 2017, 08:09

   1

   Şahsen daha önce kullanmadım ama seo için bir etkisi olacağını sanmıyorum Bottom Header da kullanmıyor musunuz?

  Cevapla

  Footer'da Breadcrumbs Kullanmak Sorusunu Cevapla