SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Facebook Paylaşımı Nasıl Olmalıdır?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
6 sene önce 731 Görüntülenme

Yayında olan bir web sitesinden aldığım metni kendi web sitemin Facebook sayfasında paylaşmamın bir zararı var mıdır? Altına sitemin linkini koymam bir sorun yaratır mı

Facebook Paylaşımı Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  Erhan Kolci 29 Eylül 2015, 15:35

  Merhabalar Nagihan Hanım;

  Facebook önemli bir sosyal medya platformudur. Facebook, Twitter, Youtube gibi platformlarda bir takım çalışmalar yapmak siteniz için iyi bir etki sağlayacaktır. Sosyal medyada yaptığınız paylaşımların doğrudan ziyaretçilerinizi hedefleyecek nitelikte paylaşımlar olması gerekir. Eğer SEO çalışması için yapılıyorsa kesinlikle kopya içerik kullanılmamalıdır. SEO açısından en önemli etkenlerden bir tanesi olan kopya içerik konusunu kesinlikle atlamamalısınız. Dolayısı ile paylaşacağınız içerikler tamamen özgün ve takipçilerinizi sitenize davet ettirebilecek nitelikte paylaşımlar olmalıdır.

  Çok fazla reklam türü paylaşımlar takipçileri sıkabilir. Bunun için takipçilerinizle ne çok fazla resmi ne de çok fazla laubali bir dil kullanmayarak esprili bir dil ile birebir iletişim halinde olabilirsiniz. Eğer bir E-Ticaret sitesiyseniz sürekli indirim yada sitedeki bir ürünü paylaşmak takipçileri sıkabilir. Bu nedenle gündemde olan konuları da kullanarak özel görseller ve özgün metinler paylaşabilir takipçileriniz ile daha fazla etkileşime geçme şansını arttırabilirsiniz. Gündemdeki olayları kendi satış profilinize uygun bir hale getirerek takipçilerinizin sosyal medya hesaplarınızda daha fazla eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilir ve böylelikle ister istemez sitenizi ziyaret edeceği için bu yönde satışlarınızı da arttırabilirsiniz.

  Gündemdeki bir konuyu kendi işinize eğlenceli bir şekilde uyarlamak için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz 🙂

  http://prntscr.com/8lu4p8

  http://prntscr.com/8lu41u

Cevapla

Facebook Paylaşımı Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla

Facebook Paylaşımı Nasıl Olmalıdır? ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla