SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

E-ticaret paket değişikliği ve sitenin güncel tutulması için gerekenler

0
Serkan Karaca
Serkan Karaca
---- 3 sene önce 41 Görüntülenme

Öncelikle merhaba, ben iki soru sormak istiyorum.

1) E-ticaret sitem var ancak çağa ayak uyduramadığımı düşünüyorum. Şöyle bir kaygı taşıyorum acaba e-ticaret paketi değişikliği Google üzerine de çeşitli kelimelerdeki sıramı olumsuz yönde etkileyebilir mi?
2) Sürekli söylediğiniz gibi Google özgün içerikleri seviyor. Ancak e-ticaret sitemizin konu alanıyla ilgili çıkan haber niteliğindeki bilgileri sitemize nasıl şekilde koyabiliriz? Bunun için bir formül var mıdır?

Şimdiden vereceğiniz yanıtlar için teşekkür ederim.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

E-ticaret paket değişikliği ve sitenin güncel tutulması için gerekenler için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
 • admin
  Admin 21 Ocak 2015, 07:32

  Merhabalar Serkan Bey;

  E-ticaret sitenizde hizmet aldığınız paket yazılımı değiştirdiğinizde kod ve genel olarak yapısal değişiklikler olacağı için sıralama kayıpları muhtemel olacaktır. Ancak eğer url ler değişecekse bile birebir 301 yönlendirme yöntemi ile url leri yönlendirerek sıralama kayıplarını minimuma indirmek en sağlıklı çözüm olacaktır.

  E-ticaret sitelerinde ürünler sabit olduğu ve değişken olmadığı için bu durum genel olarak bir sorun olmaktadır. Bu durumda e-ticaret sitenizin içerisinde bir yazı yada haber niteliğinde bir metne yer veremeyeceğinize göre bu durumu blog açarak çözebiliriz.

  siteadi.com/blog şeklinde bir yapı oluşturarak bu blogu olabildiğince düzenli içerikler ile güncel tutmanız gerekmektedir. Ana sayfanın altında yer alan bir blog, ana sayfanın gücünü alacağından dolayı bu blogun güncel olması doğrudan ana sayfayı destekleyerek ana sayfanın altındaki kategorileri ve alt kategorileri de etkileyecektir.

E-ticaret paket değişikliği ve sitenin güncel tutulması için gerekenler Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X