Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1339 Görüntülenme

ben iki soru sormak istiyorum.

1) E-ticaret sitem var ancak çağa ayak uyduramadığımı düşünüyorum. Şöyle bir kaygı taşıyorum acaba E-Ticaret paketi değişikliği Google üzerine de çeşitli kelimelerdeki sıramı olumsuz yönde etkileyebilir mi?
2) Sürekli söylediğiniz gibi Google özgün içerikleri seviyor. Ancak E-Ticaret sitemizin konu alanıyla ilgili çıkan haber niteliğindeki bilgileri sitemize nasıl şekilde koyabiliriz? Bunun için bir formül var mıdır?

Şimdiden vereceğiniz yanıtlar için teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • E-ticaret paket değişikliği ve güncellik için Yanıtlar

   admin
   Admin

   21 Ocak 2015, 07:32

   1

   Merhabalar Serkan Bey;

   E-ticaret sitenizde hizmet aldığınız paket yazılımı değiştirdiğinizde kod ve genel olarak yapısal değişiklikler olacağı için sıralama kayıpları muhtemel olacaktır. Ancak eğer URL ler değişecekse bile birebir 301 yönlendirme yöntemi ile URL leri yönlendirerek sıralama kayıplarını minimuma indirmek en sağlıklı çözüm olacaktır.

   E-ticaret sitelerinde ürünler sabit olduğu ve değişken olmadığı için bu durum genel olarak bir sorun olmaktadır. Bu durumda E-Ticaret sitenizin içerisinde bir yazı yada haber niteliğinde bir metne yer veremeyeceğinize göre bu durumu blog açarak çözebiliriz.

   ornekdomain.com/blog şeklinde bir yapı oluşturarak bu blogu olabildiğince düzenli içerikler ile güncel tutmanız gerekmektedir. Anasayfanın altında yer alan bir blog, ana sayfanın gücünü alacağından dolayı bu blogun güncel olması doğrudan anasayfayı destekleyerek ana sayfanın altındaki kategorileri ve alt kategorileri de etkileyecektir.

  Cevapla

  E-ticaret paket değişikliği ve güncellik Sorusunu Cevapla