Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1164 Görüntülenme

Uçak Bileti satış sitem var. Elimde bir markalaştıracğım domain bir de .co uzantılı keyword bir domainim var .co uzantılı domainimi markalaştırabileceğim domaine yönlendireyim yoksa onunla ayrıca ilgileneyim mi? Hangisin de daha karlı olurum ve üst sıralara çıkarım?

 • 1
 • 1
 • Domainleri nasıl değerlendirmeliyim? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   19 Ocak 2015, 12:50

   1

   Merhabalar Rıdvan Bey;

   Marka algısı oluşturmak kolay bir işlem değildir. Kullanıcılar bir kez alıştıkları markanın ismi değişse bile yeni markanın algısını oluşması zaman alabilir. Bu süre de de prestij kayıpları olacaktır. Bu nedenle markalaştırmak istediğiniz domain üzerinden çalışmalar gerçekleştirmek en mantıklısı olacaktır.

   Markalaştırmak istediğiniz domaini diğer sitelerinizden yada paravanlarınızdan destekleyerek daha da güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda çalışmaya başladığınız domain üzerinden devam etmeniz ve tüm ilginizi bu domain üzerine yoğunlaştırmanız gerekmektedir. SEO çalışmaları açısından ise bu durumun önemi oldukça iyi olacaktır. Devamlılık ve süreklilik SEO nun olmazsa olmazlarıdır. İstikrarlı bir çalışma halinde markalaşma hedefinizi çok rahat bir şekilde yakalayabilirsiniz.

  Cevapla

  Domainleri nasıl değerlendirmeliyim? Sorusunu Cevapla