Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1490 Görüntülenme

1. siteninismi.com şeklinde alan adının yanında siteninismi.net, siteninismi?org şeklinde diğer uzantılarını da alıp ana domaine yönlendirsek SEO açısından bir etkisi olur mu?

2. Domain'in süresini 3-4 yıl fazla süreli kaydetsek yine aynı şekilde SEO'ya bir etkisi olur mu?

Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Domain'in SEO'ya Etkisi için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   15 Eylül 2015, 20:17

   1

   Bir domainin .net - org veya türevi uzantılarının ana domain üzerine yönlendirilmesinin SEO açısından etkisi bu domainlerin kalitesine göre değişmektedir. Eğer bu domain uzantıları bebek domainler ise satın alındıkları gibi ana domain üzerine yönlendirilmeleri herhangi bir etki sağlamayacaktır. Çünkü bu domainlerin kendine özel bir etki alanı yoktur. Bu domainlerin ana sitenize fayda sağlamasını istiyorsanız öncelikle bu domainlere SEO çalışması yaparak kendilerine özel bir backlink ağı oluşmasını sağlamalısınız. Bu backlink ağı oluşturulduktan ve bu domainlerin kendilerine özel bir gücü oluşturulduktan sonra yapacağınız yönlendirme ana sitenizi besleyecek ve SEO ya doğrudan katkı sağlayacak nitelikte olacaktır.

   Domain süreleri ile ilgili olarak, domain bitiş tarihinin günümüzden ortalama 5 yıl ilerisi olmasını tavsiye ediyoruz. Domainleri Google nezdinde bir dükkan olarak düşünürseniz kira kontratının uzun olması kullanıcılar ve ev sahibi için olumlu yönde bir durumdur. Bu durum doğal olarak güven verdiği için Google'ın da bu şekilde düşündüğünü belirtebiliriz.

  Cevapla

  Domain'in SEO'ya Etkisi Sorusunu Cevapla