Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

7 sene önce  |  1009 Görüntülenme

Yeni bir site açacağız fakat anahtar kelime içeren bir site olacak. örneğin abc.com dolu olduğu için abcd.com gibi anahtar kelimenin sonuna 1 adet harf eklesek yine ana kelime kadar yararlı olur mu?

Bir diğer sorumuz ise video siteleri için SEO hakkında bilgi verebilir misiniz?

 • 1
 • 1
 • Domain İsimlerinin SEO'ya Etkisi için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   18 Ağustos 2015, 15:12

   1

   Domain içerisinde anahtar kelimenin geçiyor olması size çok küçük de olsa bir avantaj sağlamaktadır fakat bu durum jenerik domaine sahip olmayan birisinin sıralama olarak sizi geçemeyeceği anlamına gelmemektedir. Güncellenen Google algoritmaları ile birlikte web sitelerinin isimlerinden ziyade içerikleri ön planda tutulmuş ve asıl amaç kullanıcıya fayda sağlamak olmuştur. Kullanıcı odaklı olan web siteleri günümüzde sıralamada daha üst yerlerde gösterilmektedir. Kısacası anahtar kelimenin sonuna gelebilecek herhangi bir ek sizin yapacağınız SEO çalışmalarına kötü anlamda etki etmeyecektir. Dilediğiniz domaini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Web sitesinin hem tasarım hem de kullanılabilirlik açısından kullanıcı odaklı olmasına dikkat etmelisiniz.

   Video Sitelerinde SEO çalışmaları yaparken videoların izlenme oranının yüksek olmasına, video açıklamalarının SEO uyumlu içeriklere sahip olmasına, videoların alt kısmında kullanıcı yorumlarına yer vermeli ve kullanıcılarınızı videolar paylaşmaları için sevk etmelisiniz.

  Cevapla

  Domain İsimlerinin SEO'ya Etkisi Sorusunu Cevapla