Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  973 Görüntülenme

kurumumuza ait sosyal medya hesaplarının ve kampanyalarının yönetimi için bir personel alımı yapmak istiyoruz. Fakat bu sektöre uzak olduğumuzdan ötürü tam olarak görüşmemiz gereken kişilerin kim olduğuna dair fikrimiz yok. Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucunda dijital pazarlama uzmanlarının bu işle ilgilendiklerine dair yazılar okudum. Okuduklarımdan edindiğim bilgiler tam olarak beni tatmin etmedi ve buradan sormak istedim. Dijital pazarlama uzmanı nedir?

 • 1
 • 1
 • Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir? için Yanıtlar

   Ahmet Yılmaz
   Ahmet Yılmaz

   7 Mayıs 2021, 09:21

   1

   Dijital pazarlama uzmanları şirketlerin sosyal medya içeriklerinin hazırlanıp yayınlanması, verilen reklamların optimize edilmesi ve SEO alanlarında hizmet sağlarlar. Fakat günümüzde bu 3 alan da birbirinden bağımsız ve kapsamlı olduğundan bütün bu yetkinliklerin tek bir kişide toplanması çok mümkün değildir. Toplanmış gibi gözükse bile ne kadar verimli olacağı soru işaretidir.

   Bu sebepten şirketiniz sadece sosyal medya hesaplarınızı yönetecek içerik üretecek birini arıyorsa bir Sosyal Medya Uzmanı, Facebook ve Google'a verilen reklamları yönetecek birini arıyorsa Performans Pazarlaması Uzmanı ve web sitenizi Google'da üst sıralara çıkarmak istiyorsanız da bir SEO Uzmanını işe almalısınız.

   Furkan Ç.
   Furkan ç.

   7 Ağustos 2019, 18:04

   1

   Dijital Pazarlama Uzmanı, şirketlerin var olan müşterileri ve potansiyel müşteri adayları ile en iyi şekilde dönüşüm elde etmek gerekli faaliyetleri yürüten kimselere denir. Bu süreçte, pazar potansiyeli ile ilgili araştırma yapmak için şirkete ait gerekli araçları kullanır, stratejik planları belirler ve belirlenen planları yürüterek hedefe ulaşmasını sağlar.

  Cevapla

  Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir? Sorusunu Cevapla