Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1506 Görüntülenme

Merhabalar 1.sayfada olan siteme ddos saldırısı yaptılar ve yarım günden fazla bir süre sitem kapalı kaldı. ve 1.sayfadan 5-6.sayfaya geriledi. hostingi değiştirdim ddos korumalı biryere geçtim ve sitem şu an açık. sizce sitem eski yerine gelir mi? bu süreçte ne yapmam gerekiyor

 • 1
 • 1
 • ddos saldırısı aldım sitem geriledi için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   28 Mayıs 2021, 11:42

   1

   Merhabalar,
   Öncelikle DDOS saldırıları maalesef sitenizin kapanması sonucunda sıralama kaybına akabinde organik trafiğinizde düşüş yaşamanıza neden olabilir. Ancak sitenizin yapısında bir sorun olmazsa korkmanız gereken bir durum yok. Zamanla eski sıralamalarına geri gelecektir.

   Burada dikkat etmeniz gereken ve önerebileceğimiz en önemli hususlar, ileride gelebilecek saldırılara karşı önlem almanız ve sitenizi bu saldırılardan sonra güncel tutmanız yönünde olacaktır.

   admin
   Admin

   4 Nisan 2014, 09:37

   1

   Merhaba Alper bey, sitelerin kapalı kalmasından bir süre sonra gerilemeye başlamaları oldukça normal bir durumdur. Saldırı ile veya başka bir sebeple kapalı kalmasının ardından sitenin açılmasıyla birlikte genelde aynı süre zarfında eski konumuna gelecektir, ancak bu sitenin gerilemesinden daha uzun da sürebilir. Çünkü kapalı siteye yapılacak arama motoru ziyaretleri daha seyrek aralıklarla olacaktır. Özetle biraz daha uzun sürebilir ancak sorunun ortadan kalkması sonrasında gerileme sorunu da ortadan kalkacaktır. Tabi ki başka bir sorun olmadığına eminseniz.

  Cevapla

  ddos saldırısı aldım sitem geriledi Sorusunu Cevapla