Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

4 sene önce  |  822 Görüntülenme

Şimdi bir soru soracağım umarım cevaplarsınız. Google Search Console mülk eklerken ornekdomain.com yerine ornekdomain.com/tr/ şeklinde eklesem sorun olur mu? Bunun amacı her ülkede sitenin SEO'su ile ilgilenecek kişiler farklı bu yüzden herkes kendi mülkünü eklemesini istiyorum. Site yazılımını ona göre uygun yaptık yani her dil parametresine ait sitemap da mevcut URL de mevcut. Ve her dil uzantısına ait coğrafyada seçmek istiyoruz o yüzden bu şekil bir şey yapacağız. Bir sorun olur mu?

 • 1
 • 1
 • Çok Dilli Site İçin SEO için Yanıtlar

   İsmail Sağdıç
   İsmail Sağdıç

   2 Mayıs 2021, 22:01

   1

   Merhabalar, 1'den fazla dil kullanan siteler için hreflang etiketini öneririz. Hreflang etiketi ile sitenizde eklediğiniz sayfalar için ilgili dilin en, tr, fr, vb.. dillerde alternatifi budur şeklinde kullanımı vardır. Detaylı hreflang etiketi kullanımı için: https://www.seohocasi.com/hreflang-kullanim-rehberi/

   SEO Hocası
   Seo Hocası

   24 Mart 2020, 16:04

   1

   Eğer ki söz ettiğiniz gibi düzgün bir kurgu ve planlama ile bir akış oluşturdaysanız bu durum bir sorun oluşturmayacak aksine size fayda sağlayacaktır.

   Bu şekilde ekleme yapmanız bir sorun oluşturmayacaktır. Aynı zamanda çok dilli siteler için SEO uygulaması sağlarken şu kaynağımızı incelemenizi öneriyorum.

  Cevapla

  Çok Dilli Site İçin SEO Sorusunu Cevapla