Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1209 Görüntülenme

öncelikle bizleri engin tecrübenizle aydınlattığınız için size şahsım adına çok teşekkür ederim!
Ben bir blog açtım ve özgün yazılar giriyorum fakat blogumu daha yayına almadım. İnternetten araştırdığım kadarıyla bloglarda günlük ziyaret "en fazla" en iyi blogta bile 5000-6000 ziyaretçiyi geçmez diyorlar, ben de blogumu yayına almadan önce domain alıp com uzantısyla yayına geçeyim dedim. Birinci sorum sizce doğru bir şey mi yapıyorum? com uzantısı almak ziyeretçi sayısında etkili mi?

İkinci sorum blogerda com a geçerken sadece alan adı almak yeterli mi yoksa Kişisel Plan Cloud Hosting te almak gerekiyor mu?
!..

 • 1
 • 1
 • Blogu özel alan alan adına taşımak! için Yanıtlar

   admin
   Admin

   6 Ocak 2015, 09:39

   1

   Merhaba Ebru Hanım,

   Öncelikle Hazır Blog sistemleri üzerinden ziyaretçi limiti tanımlamak yanlış olacaktır, yüzbinlerce ziyaretçiye ulaşılabilir, ancak asıl önemli olan bunun zorluğu ve elde edilecek bu rakamların özel bir alan adına göre daha uzun vadede gerçekleşecek olmasıdır. Free bloglar SEO ve ziyaretçi kapasiteleri itibariyle nispeten daha kısıtlı olmaktadır. Bu sebeple başlangıç için iyi bir çıkış noktası olsa da, bir seviyeden sonra size engel olabilecektir. Bu durumda marka olmaya başlamak için özel bir alan adıyla mümkünse .com uzantılı olarak yayına çıkmak daha doğru olur. Özel alan adıyla yayına geçerken, eski blogger alt yapısını kullanabileceğiniz gibi yayın yapacağınız hostingi de özelleştirmeniz mümkündür. Eğer özelleştirmek isterseniz ihtiyaçlarına en uygun Hosting planını tercih etmelisiniz.

  Cevapla

  Blogu özel alan alan adına taşımak! Sorusunu Cevapla