SEO Hocası'na Sor

Blogger SEO

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Domain Kriterleri 10 sene önce 1132 Görüntülenme

Blogger site açarak yoğunluğu fazla olmayan bir kelimede ilk sıralara gelme imkanımız var mı? Domain daha mı şanslı bu konuda?

Blogger SEO için Yanıtlar

 • Hasan Yüksektepe
  Hasan Yüksektepe 5 Nisan 2011, 11:36

  Bence burada içeriğin önemi büyüktür ikinci etken ise site dışı SEO uygulamalarıdır, kısacası içerik kaliteli ise şüphesiz backlink sayınız artacaktır.

 • Weblog
  Weblog 14 Ağustos 2010, 14:07

  Normal SEO tekniklerini blogger, blogspot gibi sistemler için uygularsanız tabi ki istediğiniz kelimeye gelebilirsiniz.Fakat ücretli domainlerin bir farkı farklı ip lokasyonuna sahip olmaktır.Sizin alacağınız blogger domainde, aynı ip’yi kullanan birçok insan var.

 • DeltaTR
  Deltatr 14 Ağustos 2010, 12:43

  Hocam ,
  blogger , wordpress gibi sitelerinin avantajı kısa sürede iyi yere gelmeleridir tercih sebebi budur.Bir çok kelimede blog sahiplerini geçmek için çalışan bir sürü com net org domaine sahip webmasterlar tanıyorum . Yani blogun önemi google açısından küçüksenmicek derecededir.

 • web_monster
  Web_monster 31 Temmuz 2010, 11:53

  Senin kabiliyetine kalmış film izle, ligtv izle gibi sağlam kelimelerde ilk üçe girmiş birçok blog sitesi gördük.

 • kocero
  Kocero 17 Temmuz 2010, 21:37

  Bu orta yoğunlukta ki kelimelerde yeterli olma durumu,farklı dillerdeki kelimelerde de aynımıdır hocam? (en,es,it,de) vb.

 • admin
  Admin 15 Temmuz 2010, 21:53

  Orta yoğunluktaki anahtar kelimeler için blogger gibi sitelerin subdomaini yeterli olur. Önemli olan içerik ve kodlamadır. WordPress’in SEO su çoğu sisteme göre çok daha iyi olduğu için ücretli domain ve wordpress sistemi ile çok daha şanslı olursunuz.

 • Taka 15 Temmuz 2010, 21:01

  Ücretli bir domain veya basit bir bloggera bakmaz google bana göre.Rekabeti düşük bir kelimede sıralamaya bir oturdunuz mu gerisi kolay.Ancak yinede 2 paket sigara parasına kıyıp ücretli isim almanızı öneririm.

Cevapla

Blogger SEO Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla