Selam,

1-)Sitemin robots.txt dosyasında ?sort=p.model&order=ASC gibi url leri kaldırmak için Disallow: /*sort* şeklinde bir komut kullandım bu doğrumudur webmaster araçlarından baktığımda komutun robots dosyasına işlendiğini görüyorum ancak url ler halen kaldirilmamış nekadar sürer acaba dersiniz.

2-) 5 adet gen.tr uzatılı domain ile a class hosting aldım yeni sitelere yaklaşık 1 aydır hergün güncel içerik giriyoruz link çıkışlarını artık yabalirmiyim makalelerin içerisinden ve ana sitedeki blog içeriği ile ilgili kategoriye foter link çıkışı yapmamda sakınca olurmu.

3-) Ana site ve bloglar üzerine pr değeri 5-6 gibi olan imleme sitelerinden azar azar çıkış yapmanın bir sakıncası olurmu çoğu formda imleme yapmayın yazıyor ancak kontrollü bir şekilde yapılan çalışmalardada sıkıntı olurmu dersiniz.

4-) blogspotan almış olduğum bloğumu blog.domain.com şeklinde dnslerini ayarladım ve şuan bu şekilde çalışıyor blog.domain.com üzerine yapılacak çalışmalar ana siteyi etkilermi bir risk teşkil edermi.

5-) Sitemdeki ürünlere verdiğim her etikette cannonical url belirtiliyor her etiket aşağıdaki şekilde bu uygulama doğrumu dersiniz.

Etiketin bulunduğu url : http://domain.com/deneme

Etiket_adi —- http://domain.com/etiket_adi

Cannoical url —- http://domain.com/etiket_adi

6-) 404 sayfalarında noindex ve noffolow değerlerini kullandım ancak 1 hafta oldu halen 404 sayfaların url leri index ten kalkmadı bu nekadar sürer.