Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1383 Görüntülenme

Selam,

1-)Sitemin robots.txt dosyasında?sort=p.model&order=ASC gibi URL leri kaldırmak için Disallow: /*sort* şeklinde bir komut kullandım bu doğru mudur Google Search Console'dan baktığımda komutun robots dosyasına işlendiğini görüyorum ancak URL ler halen kaldirilmamış nekadar sürer acaba dersiniz.

2-) 5 adet gen.tr uzatılı domain ile a class hosting aldım yeni sitelere yaklaşık 1 aydır hergün güncel içerik giriyoruz link çıkışlarını artık yabalirmiyim makalelerin içerisinden ve ana sitedeki blog içeriği ile ilgili kategoriye foter link çıkışı yapmamda sakınca olur mu.

3-) Ana site ve bloglar üzerine pr değeri 5-6 gibi olan imleme sitelerinden azar azar çıkış yapmanın bir sakıncası olur mu çoğu formda imleme yapmayın yazıyor ancak kontrollü bir şekilde yapılan çalışmalardada sıkıntı olur mu dersiniz.

4-) blogspotan almış olduğum bloğumu blog.ornekdomain.com şeklinde dnslerini ayarladım ve şu an bu şekilde çalışıyor blog.ornekdomain.com üzerine yapılacak çalışmalar ana siteyi etkilermi bir risk teşkil edermi?

5-) Sitemdeki ürünlere verdiğim her etikette cannonical URL belirtiliyor her etiket aşağıdaki şekilde bu uygulama doğrumu dersiniz.

Etiketin bulunduğu URL : http://ornekdomain.com/deneme

Etiket_adi ---- http://ornekdomain.com/etiket_adi

Cannoical URL ---- http://ornekdomain.com/etiket_adi

6-) 404 sayfalarında noindex ve noffolow değerlerini kullandım ancak 1 hafta oldu halen 404 sayfaların URL leri index ten kalkmadı bu nekadar sürer.

 • 1
 • 1
 • Birkaç SEO önerisi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   10 Nisan 2014, 11:51

   1

   Merhaba Niyazi bey,

   1) kullanım şekli doğrudur, Birkaç günü bulabilir. Daha hızlı olmasını isterseniz şu sayfada yer alan diğer yöntemleri de uygulayabilirsiniz. https://www.seohocasi.com/index-silmek/
   2) Bir aylık bir süreden sonra yavaş yavaş link çıkışları yapabilirsiniz. Bir sorun olmayacaktır.
   3) Türkçe ve değerli imleme sitelerini manuel ve az az kullanmak zarar vermez. Ancak programla yapılan özellikle yabancı siteler zarar verir. İmleme çalışmasının etkisi neredeyse yok denecek kadar azalmıştır.
   4) Subdomainle ana siteden bağımsız değerlendirilir. Dolayısıyla subdomain ile ilgili bir filtre durumu ana domaini etkilemeyecektir. Aynı şekilde subdomaine gelen linklerin ana domaine de katkısı olmayacaktır.
   5) Canonical URL farklı linklerle aynı içeriklerin sunulduğu durumlarda orjinal içerik bu URL ye aittir tanımlaması yapmak için kullanılır. Eğer deneme sayfası etiket_adi sayfasıyla aynı içeriği sahipse verdiğiniz örnek doğrudur.
   6) Sayfaların tekrar ziyaret edilmesi sonrasında arama motorları bu kodları tanımaya başlayacağı için, tekrar ziyaretten sonra kaldırmaya başlar. Bu durum sayfaların güncellenme ve ziyaret sıklığına bağlı olarak değişir. 2 gün 2 ay arasında bile değişebilecektir.

  Cevapla

  Birkaç SEO önerisi Sorusunu Cevapla