Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1491 Görüntülenme

öncelikle bu değerli hizmetiniz için teşekkür ederiz.

Adsense geliri elde etmek için yabancı bir site açmayı düşünüyorum.
Bunun için bot ile içeriği Bing üzerinden translate edip siteye girmesini düşünüyoruz. Bu translate %100 sağlıklı olmayacak. Bunun bize Google açısından dezavantajları nelerdir? Sitede öncelik görseller olucak. Bunun için bize önerileriniz var mı? Devrik cümlelerin olması Google açısından bir problem yaşatır mı?

 • 1
 • 1
 • Bing Translate İle Adsense Alınabilir Mi? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   8 Haziran 2015, 15:27

   1

   Merhaba Ender,

   Öncelikle Google Adsense hesabı için bazı noktalardan bahsetmekte fayda var. Bu hesapların bazı başvuru kriterleri vardır ve bu kritere uymayan web siteleri için Google Adsense hesabı vermez. Bunların ilk şartı site içeriğinin tamamen özgün olması şartıdır. Özgünlük şartında devrik cümlelerin olmaması, imla kurallarına uyulması ve dilin mümkün olduğunca doğru kullanımı da dikkate alınmaktadır. Herhangi bir bot aracılığı ile sitelerden makaleleri çekip Bing üzerinden translate yaptığınızı düşünürsek içerik %100 orjinal olmayacağı için Adsense başvurunuz kabul edilmeyecektir. Makalelerin özgün olduğunu varsayarsak translate bu özgün makalelerin içeriklerini bozup doğru düzgün bir çevirme yapamayacağı için yine içerikleriniz özgün olarak değerlendirilmeyecek ve Google size Adsense hesabı vermeyecektir.

   Onun dışında Google site tasarımına da oldukça önem vermektedir. İçerikleriniz özgün olsa bile site tasarımı çok karmaşık bir yapıda kurgulanmışsa yine Adsense başvurunuz kabul edilmeyecektir. Sadece anlaşılır ve kullanıcılarınızı yormayan bir tasarıma sahip olmanız gerekmektedir.

   Son olarak site içeriğinde adult içerik kesinlikle bulunmamalı ve warez paylaşım yapan bir içeriğe sahip olmamanız gerekmektedir. Bu saydığımız kriterler belli başlı kriterlerdir. Elbette bunlardan daha fazla kriter üzerinden değerlendirme yapılmaktadır. Fakat bu 3 önemli koşulu yerine getirdiğiniz taktirde başvurunuz büyük ihtimalle onaylanacaktır.

  Cevapla

  Bing Translate İle Adsense Alınabilir Mi? Sorusunu Cevapla