Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

13 sene önce  |  1705 Görüntülenme

sitelerde 10 larca yazı okudum bu subdomain mi yoksa alt klasör mü diye.
gördüğüm kadarı ile içerik ana domainden tamamen farkı olacaksa subdomain olsun diyorlar. Şimdi burada çok ince çizgili bir soru soracağım ve cevaba görece çalışmaları devam ettireceğim.

sizin siteniz var ve içerik olrak makale-fıkra-şiir yayınlıyorsunuz. soru: bu makale veya şiir vaya fıkra birbirinden farklı içerikler mi yani subdomain oluştursak daha mı iyi olur yoksa bütün bu içerikleri aynı veritabanında yayınlamalı mı.
Zaten SEO'lu bir sistemte kategoriye girdiğinde alt klasör gibi görünüyor.

 • 1
 • 1
 • Benzer içerik için subdomain mi - klasörmü için Yanıtlar

   Weblog
   Weblog

   14 Ağustos 2010, 13:57

   1

   Google bu kelimeleri kendi şeklinde birleştirir zaten mesela."Komik fıkra okudum." dediğimizde burada komik ve fıkrayı birleştirecektir.

   TaKa
   Taka

   15 Temmuz 2010, 18:11

   1

   Eğer sadece fıkra hiti çekmek istiyorsanız fıkra, eğer fıkra oku nun ön planda olmasını istiyorsanız fıkra-oku şeklinde açmanız yararınıza olacaktır.

   kksal55
   Kksal55

   15 Temmuz 2010, 17:39

   1

   sanırım açıklamarınız yeteli oldu bu adresede bakılacak olursa fikra yı sub domain olarak makale,şiir, video ve hikayeyi ana domainde yayınlamak gerekiyor.
   Özür dileyerek bir soru daha sorayım. fıkra için sun domain açılacaksa alt alan adının "fikra" mı yoksa "fikra-oku" mu olması daha hayırlı olcaktır.
   Teşekkürler

   admin
   Admin

   15 Temmuz 2010, 17:22

   1

   Bu sorunun cevabını bulmak için birkaç farklı noktaya dikkat etmek gerekir. Dediğiniz gibi içeriğin benzerliği önemlidir, ancak tek başına belirleyici unsur değildir. İçerikler eğer yoğun hit getirecek içeriklerse, subdomain olmalı ve her biri için ayrı SEO yapılmalıdır. Ancak bir konunun alt öğeleri ve az hit getirecek konularsa klasör olarak oluşturulmalıdır. Bunun aynı zamanda Google'ın bir aracı ile de bulabiliriz.

   burada ilk boşluğa fıkra yazıp Large Set ile geniş listeyi çıkardığınızda içerisinde şiir de yer alıyorsa bunu klasör ile oluşturmanız gerekir, ancak şiir yer almıyorsa subdomain yapmanız gerekir. Ama bu verilerin hiçbiri zorunluluk değildir. Eğer her biri için ayrı SEO yapmak istemiyorsanız, her bir konudan maksimum hiti hedeflemiyorsanız alt klasör olması yeterlidir.

  Cevapla

  Benzer içerik için subdomain mi - klasörmü Sorusunu Cevapla