Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1441 Görüntülenme

Ben hem ayakkabı modeli çizebiliyorum hem de mesleğim ayakkabı üzerine hem de ayakkabı üzerine küçük mağazam var hocam. İnternette ayakkabı sektörü üzerine çok aşırı bir derecede rekabet var bu piyasada yer alabilmek için nasıl bir çalışma yapılması gerekir hocam?

Kendimden örnek vermek gerekirse pek Google'ye uyumlu olmak için pek bilgim yok çünkü zirvedekinin sayfasının kaynağına bakarak çalışma yapabilirim bu da Google gibi arama motorunun uygun olmadığı bir çalışma ve kalıcılık sağlamıyor diye düşünüyorum ayrıcada fekaf isminde bir oyun üzerine sitem var ayakkabı ismini de fekaf ayakkabı üzerine isim vermem doğru bir çalışma mı?

SEO'da işin ehli olarak bu konu hakkında görüş ve fikrinizi almayı isterim hocam saygılarımla...

 • 1
 • 1
 • Ayakkabı ve Sandalet Üzerine Çalışma Yapmak İstiyorum için Yanıtlar

   admin
   Admin

   21 Şubat 2015, 12:08

   1

   Öncelikle isim tercihinden başlayarak sorunuza yanıt verelim. Sektörde tanınır olabilmek için marka oluşturacak isimleri tercih etmeniz, hem sitenizin hem de hitap etmek istediğiniz sektörün isim kalıcılığı ile marka bilinirliğini daha fazla arttırabilirsiniz. Anahtar kelime rekabeti için sandalet ve ayakkabı rekabetli bir kelimedir. Bu rekabete de girip başarılı bir şekilde çıkabilirsiniz lakin ilk hedefiniz sandalet üzerine yada ayakkabı üzerine yoğunlaşmak olmamalıdır.

   Marka yada tiplere göre hacmi genelden dara doğru çekerseniz daha hızlı geri dönüş kazanabilirsiniz. Örnek olarak sadece "sandalet" yerine "ABC Sandalet" marka ismiyle yada Ayakkabı yerine "ABC Ayakkabı" marka üzerine, tiplerde de ayakkabı yada sandalet üzerine kurgulanacak bir çalışma planlaması yapabilirsiniz.

  Cevapla

  Ayakkabı ve Sandalet Üzerine Çalışma Yapmak İstiyorum Sorusunu Cevapla