SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Arama motorlarında siteye bir zararı olur mu

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 894 Görüntülenme

Elimde şöyle bir özgün dll indirme yazısı var;
“Bazı oyun veya programlar bilgisayarınızda binkw32.dll dosyası eksik olduğundan açılmayabilir. Eğer ki binkw32.dll hatası alıyorsanız, hatayı
gidermek için aşağıdaki…. vs.”

Bu yazıyı başka bir dll dosyasını içinde kullansam yani yukarıdaki yazıdaki sadece dll dosyasının adını değiştirsem ve sitede paylaşsam arama motorlarında siteye bir zararı olur mu yoksa diğer dll dosyası için başka yazımı girmeliyim?

Arama motorlarında siteye bir zararı olur mu için Yanıtlar

  • admin
    Admin 1 Aralık 2014, 12:37

    Merhaba Ahmet Bey,

    Bu tarz bir metin içeriğinizin büyük ölçüde kopya ve tekrar eden içerik olmasına neden olacaktır. Daha önceki karşılaştığımız bir örnek, uçak bileti satışı yapan bir firmanın, tüm illere ait uçak bileti sayfasında açıklama yazısının sadece il ismi değişerek birebir aynı olacak şekilde tüm sayfalarda yayınlanıyor olması sonucu filtreye girmesiydi. Bu filtre türü de en ağır ceza olan deindex yani tüm indexlerin arama motorundan silinme cezasıdır. Google’ın “internet dünyasında niteliksiz, faydasız ve tekrar eden içerik üretme” konusunda tespit ettiği sitelere vereceği cezalarla ilgili sert bir tavrı vardır. Bu sebeple tekrar eden içerikler yerine özgün ve bilhassa konuyla ilgili daha özel açıklamaları barındıran metinler önermekteyiz.

Cevapla

Arama motorlarında siteye bir zararı olur mu Sorusunu Cevapla

Arama motorlarında siteye bir zararı olur mu ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla