Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1418 Görüntülenme

Ben yeni bir site açtım fakat aynı sektörde benim aldığım domainin benzerinin olduğunu daha sonradan fark ettim. Yani şu şekilde açıklamam gerekirse benim alan adım onun domainin Türkçe ismi? Bu benim SEO çalışmalarımda ve sitenin yükselmesinde bana dezavantaj sağlar mı?

 • 1
 • 1
 • Alan Adlarının İngilizce Türkçe Çeviri Olması SEO Sorunu Mudur? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   8 Haziran 2015, 14:23

   1

   Alan adınızın farklı bir alan adına göre İngilizce yada farklı bir dilde olması SERP (arama sonuçları) durumunu etkilemeyecektir. Google 2012 yılında EMD (Exact Match Domain) algoritması ile bu algıyı tamamen ortadan kaldırdı. Tam anlamıyla birebir etki adıyla eşleşen alan adları daha önceden hiçbir çalışma yapılmasa dahi ilk sıralara gelebiliyordu. Bu algoritma ile referans/doğru SEO ile yapılandırılan ve site içi ile site dışı kriterlere bakıldığında en iyi sonuç hangi sitede yer alıyorsa o sitenin arama sonuçlarında daha iyi olacağını da belirtmiştir.

   Bu durum sitenizin SEO konusunda sitenize olumsuz bir durum yaratmayacaktır. Doğru ve olması gereken SEO kurallarını yaptıktan sonra herhangi bir işlem siteniz için ihtiyaç olmayacaktır.

  Cevapla

  Alan Adlarının İngilizce Türkçe Çeviri Olması SEO Sorunu Mudur? Sorusunu Cevapla