Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1206 Görüntülenme

Alan adı ve SEO arasındaki ilişki hakkında bir soru sormak istiyordum. Yeni bir oyun sitesi açmayı planlıyorum. Site, mmorpg ve fps tarzı online oyunlarla ilgili paylaşımlar yapacak. Haberleri, server kurulumları hakkındaki bilgileri gibi. Bunun yanında içeriği genişleterek oyun incelemeleri vs. Da eklemeyi düşünüyorum. Ancak domain alırken kararsız kaldım. Sizce yapacağım işle ilgili, içeriği belli eden bir alan adı mı almalıyım yoksa anlamı olmasa da hoş gözüken, akılda kalıcı ve ilgi çeken bir alan adı mı almalıyım. Anlamlı olmasa da ileride marka havası verebilir diye ikinci seçeneği düşünüyorum. Ancak alan adının SEO'ya etkisi hakkında sitenizde birkaç makale okudum ve emin olamadım. Sizce hangi yolu izlemeliyim? Diğer bir sorum, eğer marka tarzı bir isim almamı önerirseniz; aldığım kelime Google'da aranma hacmine sahip olursa mı daha iyi olur yoksa olmazsa mı? Örneğin aranma hacmi düşük bir kelime sitemizdeki içeriklerle hit ala ala domainimizin aranma hacmi yükselebilir mi? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • Alan Adı ve SEO Konusunda Kararsız Kaldım için Yanıtlar

   admin
   Admin

   22 Mayıs 2014, 08:00

   1

   Anahtar kelimenin domain'de geçmesi SEO kriterleri açısından etkili olmaktadır ama aklınızda bir marka olma konusu varsa marka domaini seçmeniz daha mantıklıdır. Bu tür SEO sorunlarıyla ilgili içerikler "EMD Güncellemesi" geldikten sonra ortadan kalkmıştı. Bire bir alan adı eşleşmesi konusunda sizlere fayda sağlayacak içeriklerin alan adınız ve içeriğiyle eşleşmesi bu durumu ortadan tamamen kaldırmıştır.

   Marka ismine sahip olacağınız bir alan adında marka araması olacak ve kullanıcılar sitenizi gördükçe, tanıdıkça sitenize daha çok ziyaret gerçekleştirecektir.

  Cevapla

  Alan Adı ve SEO Konusunda Kararsız Kaldım Sorusunu Cevapla