Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2280 Görüntülenme

Sitem daha yeni indexlendi. Google'da kaçıncı sırada olduğumu arıyorum fakat gözükmüyor. Yeteri kadar içerik girdim. Ancak kaçıncı sırada olduğumu merak edip aradığımda bulunamadığı söyleniyor. Girdiğim alanda fazla rekabette yok. Sitemin daha yeni olmasından mı kaynaklanıyor anlamadım. Yoksa Google bu konuda güncelleme falan mı yapıyor? Yapıyorsa güncellemenin zamanını da söylemenizi isterim. İyi günler.

 • 1
 • 1
 • 1 Aylık Sitem Sıralamada Çıkmıyor için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   27 Ağustos 2015, 06:31

   1

   Merhabalar Onur Bey;

   Sanırım sıralamalarınıza sıra bulucu dan bakıyorsunuz. Sıra bulucu araçları çoğu zaman yanlış sonuçlar göstermektedir. Bu nedenle sıralamalarınıza Google'da manuel olarak bakmanız daha sağlıklı olacaktır. Çünkü sıra bulucular anahtar kelimeniz sıralamada olsa dahi "sıralamada yok" olarak gösterebilmektedirler.

   1 aylık sitenin eğer düzgün bir site içi SEO kurgusu varsa, site dışı çalışmalar doğru şekilde planlanmışsa ve çalışılan anahtar kelimelerin rekabet düzeyi düşükse normal şartlarda sıralamalarda yer almanız gerekir. Eğer manuel sıralama kontrolünde sıralamada yoksanız bazı şeyler yanlış gidiyor olabilir. Öncelikle site içi yapıyı kontrol etmek, site dışı çalışmaları gözden geçirip sitenize gelen backlinkleri kontrol etmek gerekebilir. Çünkü sitenize gelecek zararlı backlinkler sitenizin ilerlemesini yavaşlatan hatta durduran nedenlerden biridir. Bu nedenle yazdığım bu maddeleri gözden geçirmenizde fayda var.

   Google güncellemeleri maalesef önceden tahmin edilebilen bir şey değildir. Yani ne zaman hangi güncelleme olacağı kestirilemez. Güncelleme olduğunda ise sosyal medya ve blog aracılığıyla bu güncellemeleri duyurabilmektedir. Ayrıca neredeyse sık sık minör güncellemeler yapılmaktadır. Bunu sıralamalardaki dalgalanmalardan anlayabiliriz. Dediğim gibi majör güncellemeleri ise güncelleme olduğunda Google yetkilileri tarafından duyurulmaktadır.

  Cevapla

  1 Aylık Sitem Sıralamada Çıkmıyor Sorusunu Cevapla