SEO Fiyat Hesaplama

Site Hızlandırma Teknikleri 6 – Web Standartları

Web Standartları, internet sitelerini web tarayıcıları tarafından genel kabul görmüş bir kodlama yapısı içerisinde bulundurmayı amaçlamaktadır. Sitelerin tasarımı esnasında gözden kaçan veya yanlış bilinen kodlama hataları sebebiyle web siteleri farklı tarayıcılarda aynı şekilde görüntülenmez. Aynı zamanda bu hataların tarayıcılar tarafından okunarak yorumlanması güçleşmekte ve site hızında düşüş yaşanmaktadır.

Web standartlarını düzenlemede en çok kullanılan w3c.org sitesi ile sitenizin html kod yapısına ve css kod yapısına ait hataları tespit ederek, hatalar altında geçen açıklamalar ile hataların düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Sitelerin oluşumu veya düzenlenmesi sırasında meydana gelen hataları temizlemek sitelerin farklı tarayıcılarda aynı şekilde hatasız açılmasını sağlayacağı gibi hızlı açılmasını da sağlayacaktır.

Firefox kullanıcılar için, Html Tidy eklentsini kurarak kaynak kodunda yer alan html hatalarını kolayca görebilir ve çözümünü örneklemelerle inceleyerek hataları giderebilirsiniz.

 

SEO Hocası
SEO Hocası
14 Eylül 2010

Site Hızlandırma Teknikleri 6 – Web Standartları için Yorumlar

 • Necmettin Ekrem
  Necmettin Ekrem 14 Kasım 2013, 07:38

  Hocam çok sağolun. Bu bilgiler doğrultusunda düzeltmeleri yapabilirsem sitemizi daha iyi bir noktaya taşıyabileceğime inanıyorum. Çok geride olduğumuzu görmek biraz moralimizi bozdu ancak sizin tavsiyelerinizle inşallah bu açığı kapatacağız.

 • Hasan Burak Çaylar
  Hasan Burak çaylar 6 Ekim 2013, 01:49

  Hocam ne yaparsam yapayım mutlaka hatalar oluyor seohocasi.com u da inceledim sizin bile 6 adet hatanız var
  mesela bir link kodunu yapatıyorum kodunda “<" yı kırmızı kösterip hata var diyor bunu nasıl çözebilirim?

 • SELÇUK
  Selçuk 22 Şubat 2013, 03:09

  Verilen bilgiler için teşekkür ederim, çok iyi çok güzel emekler, lakin, yorumlara bakıyoruz 14 yorumda herkez anlamış ne güzel ama allah ıcın 1 kişide yukarıda sorun yaşayan 1 arkadaşımıza cevap vermemış, BUDA İLGİNÇ :(,
  O hatayı bende ogrenmek ıcın takıp edıyorum ama nafıle

 • Mesut Turan
  Mesut Turan 18 Ekim 2012, 05:02

  Herkes teşekkür etmiş biri çıkıp Emre arkadaşımızın sorusuna cevap vermemiş.Bence cevap verilirse herkes gerçek manada faydalanmış olur.Makale için de teşekkür ediyorum 🙂

 • Evren Sazak
  Evren Sazak 11 Ekim 2012, 17:13

  SEO analizi yaptığımda dehşet hatalar çıktı, sitenizi takip ederek hataları yavaş yavaş azaltıyorum verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

 • Gündüz Kırkpınar
  Gündüz Kırkpınar 7 Nisan 2012, 12:28

  hocam nasıl kullanıyoruz bu werdiğiniz siteyi sitem yawaş açılıyo napmam lazım

 • Sevde Nur Uzunırmak
  Sevde Nur Uzunırmak 13 Mart 2012, 21:04

  Teşekkür ederim sürekli takipcinizim. Sitemi geliştirmek için faydalandığım kaynaklardan birisiniz.

 • Ayşe Neslihan Fındıkçı
  Ayşe Neslihan Fındıkçı 9 Ocak 2012, 00:27

  Merhaba hocam paylaşım için teşekkürler bilginizden yararlanıp %100 üzerinden çalışması gereken sitem şu an %33 çalışıyor verdiğiniz bilgilerle bunu hızlandırıp google de daha iyi okuyacağını tahmin ediyorum.

 • Uğur Çelebican
  Uğur çelebican 28 Kasım 2011, 00:45

  Html Tidy bilgisayara kurulan bir program mı yoksa websitesine kurulan bir program mı ?

 • İzel Bıçaksız
  Izel Bıçaksız 7 Ekim 2010, 21:34

  SEO açısından önemli makalelerden sadece biri. Teşekkürler SEOhocasi.com ekibi. Yazılarınız çok yardımcı oluyor.

 • Semih GÜLTEN
  Semih Gülten 7 Ekim 2010, 18:16

  Her site w3.org standartlarına uygun bir şekilde kodlanmalıdır. Bu hem siteninin açılış hızını, hem kalitesini, hem de Google gözündeki değerini arttıracaktır. Artık zaman değişti. Eski table yapıları ortadan kalktı. Bu makale de gerçekten SEO açısından faydalı bir makale. Teşekkürler SEOHocasi.Com !

 • Emre
  Emre 15 Eylül 2010, 02:05

  Merhaba , öncelikle tebrik etmek isterim sizi , gerçekten çok yararlı ve ihtiyaç duyulan konular hakkında bilgi veriyorsunuz..

  Ben vBulletin 4.0.3 kullanıyorum ve w3c validatorlerle sitemi kontrol ettiğimde ,

  xHTML yi 1 hataya kadar indirebildim. fazladan bulunuyor sayfada fakat ben bu kodun nerede olduğunu bulamadım.. nasıl bulabilirim ?

  Ayrıca CSS hatalarıda 270 civarında.. Hataları gösterdiği sayfanın alt kısımlarında sanırım nerede hata olduğunuda gösteriyor , bu hataların olduğu yerlerin birkaçını validator deki gibi yaptım fakat hata sayısı değişmedi ? Bu konuda yardımcı olabilirseniz , çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum , iyi çalışmalar.

Site Hızlandırma Teknikleri 6 – Web Standartları için Cevap Yaz