Firefox HTML Validator Tidy eklentisi gezindiğiniz sayfaların Html Validator hatalarını gösteren çok önemli bir eklentidir. Bu eklentinin güvenilir yanı https://w3.org/ tarafından destekleniyor olması. Eklenti Tidy isminde bir W3C çalışanı tarafından yazılmıştır.

Web sitelerinde w3c hataları sebebiyle, sitenin SEO kalite puanı düşmekte ve web tarayıcıları tarafından sitenin doğru şekilde okunması güçleştiği için site yavaşlamaktadır.

HTML Validator

Html Validator eklentisi sayesinde sitenizin Html Validator hatalarını, frame hatalarını, yanlış kodlamaları görebilirsiniz. Kaç adet hata olduğunun tespitini siz sayfaya girdiğiniz anda gerçekleştiriyor. Sonrasında ise sağ köşede eklentinin simgesine çift tıklayarak hatalarınızı ayrıntılı olarak görebiliyorsunuz. Bunun yanında, size hatalarınızı düzeltebilmenize yardımcı olmak için hatanıza ait kodlama örnekleri sunuyor. Tüm bu özellikleri sayesinde web sitenizin düzenli ve doğru bir kodlamaya sahip olmasını sağlamakta bir numaralı yardımcınız olabilir.

HTML Validator Tidy yapımcı sitesindeki açıklamaları (çeviridir) :

1. HTML Tidy webmasterların HTML hatalarını görmelerini sağlayan bir yardımcıdır. Bit Html sayfasının hatalarını ve hata sayısını Firefox tarayınıcınızın durum çubuğunda gösterir. Hata ayrıntılarını görmenize olanak sağlar.

2.  Html Tidy kodlama hatalarını bulur ve 3 kategoride sınıflandırır :

  • Errors : Kodlamada yaptığınız hatalardır.
  • Warnings : Otomatik olarak düzeltilebilecek HTML hataları.(frame)

(optional) accessibility warnings : İsteğe bağlı, erişilebilir uyarılar.

Ekran Görüntüleri :