SEO Fiyat Hesaplama

W3C ile Sorunsuz Kodlama

Firefox HTML Validator Tidy eklentisi gezindiğiniz sayfaların Html Validator hatalarını gösteren çok önemli bir eklentidir. Bu eklentinin güvenilir yanı http://w3.org/ tarafından destekleniyor olması. Eklenti Tidy isminde bir W3C çalışanı tarafından yazılmıştır.

Web sitelerinde w3c hataları sebebiyle, sitenin SEO kalite puanı düşmekte ve web tarayıcıları tarafından sitenin doğru şekilde okunması güçleştiği için site yavaşlamaktadır.

Html Validator eklentisi sayesinde sitenizin Html Validator hatalarını, frame hatalarını, yanlış kodlamaları görebilirsiniz. Kaç adet hata olduğunun tespitini siz sayfaya girdiğiniz anda gerçekleştiriyor. Sonrasında ise sağ köşede eklentinin simgesine çift tıklayarak hatalarınızı ayrıntılı olarak görebiliyorsunuz. Bunun yanında, size hatalarınızı düzeltebilmenize yardımcı olmak için hatanıza ait kodlama örnekleri sunuyor. Tüm bu özellikleri sayesinde web sitenizin düzenli ve doğru bir kodlamaya sahip olmasını sağlamakta bir numaralı yardımcınız olabilir.

HTML Validator Tidy yapımcı sitesindeki açıklamaları (çeviridir) :

1. HTML Tidy webmasterların HTML hatalarını görmelerini sağlayan bir yardımcıdır.Bit Html sayfasının hatalarını ve hata sayısını Firefox tarayınıcınızın durum çubuğunda gösterir. Hata ayrıntılarını görmenize olanak sağlar.

2.  Html Tidy kodlama hatalarını bulur ve 3 kategoride sınıflandırır :

 • Errors : Kodlamada yaptığınız hatalardır.
 • Warnings : Otomatik olarak düzeltilebilecek HTML hataları.(frame)

(optional) accessibility warnings : İsteğe bağlı, erişilebilir uyarılar.

Ekran Görüntüleri :

SEO Hocası
SEO Hocası
16 Eylül 2010

W3C ile Sorunsuz Kodlama için Yorumlar

 • Tuna Han Salih Güreş
  Tuna Han Salih Güreş 9 Eylül 2011, 07:07

  Bir html sayfasının w3 ile temizlenmiş halini sitenin(wordpress) neresindeki dosya içinde değiştiriyoruz? Herkes w3 şöyledir, şu işe yarar, şu kadar önemlidir diye hikayeler yazmış ama yeni başlayanlar için sorunların çözümünü detaylı anlatan bir tane Türkçe yazı yok.

 • Barbaros Çakanel
  Barbaros çakanel 29 Haziran 2011, 13:30

  Merhaba, sitenizde yapılan acıklamaları her zaman takip ediyorum. Cok faydasını gördüm elinize kolunuza saglık konu cok güzel izah edilmiş. Saygılarımla

 • Çisel Kırtaş
  çisel Kırtaş 7 Mayıs 2011, 12:18

  Gerçekten harika bir paylaşım. Ellerinize sağlık, bende böyle bir araç arıyordum. Teşekkürler

 • Osman Cihan Togay
  Osman Cihan Togay 26 Aralık 2010, 17:25

  bir web sitesinde en önem verdiğim nokta w3c validtir eklentiyi deniyeceğim.

 • Hale Nur Boya
  Hale Nur Boya 18 Kasım 2010, 19:46

  Uzun zamandır bu hataları düzeltmeye çalışıyorum eklentiyle deneyeceğim şuan teşekkürler..

 • Aybüke Ayça Aysan
  Aybüke Ayça Aysan 7 Ekim 2010, 18:11

  Yeni nesil web siteleri artık w3.org uyumlu olmaya başladı. Bu yüzden de sitelerimizi denetleyen ve düzenleyen çeşitli eklentiler çıktı. Html Tidy bu konuda başarılı bir uygulama. Tavsiye ederim.

 • Mehmet
  Mehmet 16 Eylül 2010, 16:49

  Gerçektende w3 css hataları SEO için ve ziyaretçi için önemli. Hatalar düzeltilirken sade 1 tarayıcı üzerinden görünürlük kontrol edilmedli. Ziyaretçilerin kullanabilir olduğu tarayıcılardan da kontrol edilmeli.
  Bu arada “SEO” kelimesindeki yeni yeriniz hayırlı olsun

W3C ile Sorunsuz Kodlama için Cevap Yaz