Güncel konuların hit açısından etkisini ve SEO açısından zorluğunu bilmeyen yoktur. Kısa süreli hit getirisi olan konularda SEO çalışması zor ve özel bir gayret ister. Webmasterların güncel konuları takip edip, web sitelerinde onlara uygun içerik eklemek, internet sitelerine hem hit hem SEO açıdan yarar sağlar. Web sitelerinize güncel konularda içerik eklemek hem özgünlük, hem gündemi takip etme açısından Google’ın gözünde bir artıdır. Ayrıca bu içerik özgün ve işe yarar bir içerikse, sitenize giren ziyaretçilerin, sitenizde kalma süresini uzatacak ve yoğun bir yorum trafiği oluşturacaktır. Bu tür güncel içerikleri yakalamanız için en mantıklı yer haber siteleridir. Haber sitelerini takip ederek, bilginiz olmayan konularda bilgi sahibi olursunuz ve içerik yaratma açısından büyük bir ilham kaynağı olur.

Örnek verecek olursak 1 gün sonra olacak olan “ehliyet sınavı” kelimesi.

Hedef kelimemiz : “16 Nisan ehliyet sınav yerleri”

  • Yapılması gereken işlem özgün bir makaledir. Makalenizde 3 kereden fazla 16 nisan ehliyet sınav hedef kelimeniz yazılmamalıdır. Makalenin uzun olması değil, işe yarar olması en önemli kuraldır.
  • Bir diğer yapılması gerekense makaleyi 16 nisan yani hit gelecek günden 1 gün önce eklemektir.
  • Sonraki SEO hamlesi makalenizi sosyal medyada duyurmanızdır. Friendfeed, Haber.gen.tr, Oyyla.com bu iş için en ideal 3 sitedir. Google botlarının spam olarak algılamaması için imleme işleminde aşırıya kaçılmamalıdır.
  • Paravan bir siteye aynı konu hakkında bir makale ekleyip, çok kısa şekilde anlatıp link vermeniz faydalı olur.

SEO açısından dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • Makaleye asla link satın almayın.
  • Web sitenizin son konularında mutlaka olmalı. Google botları girdiğinde o içeriği anında görmeli.

Yukarda belirttiğim 4 SEO hamlesini ve yapılmaması gereken 2 şeyi yapmadığınız sürece o kelimelerde ilk 3 sırada olacağınıza kesinlikle inanıyorum. Yalnız bu işlemi hit alacağınız günden en fazla 1 gün önce yapmanız gerekiyor.

Benden SEO Hocası okuyucularına önümüzdeki günlerde hit alabileceğiniz güncel konu başlıkları:

  • Vergi rekortmenleri
  • Ehliyet sınav yerleri, sonuçları
  • Ali Ağaoğlu’nun önümüzdeki günlerde reklamlarına başlayacağı “My Office” projesi

Ve daha fazlası için haber siteleri sizi bekliyor.

Başarılar dilerim. seohocasi.com’da ki ilk yazımdır. Hatalarımız varsa affola 🙂