SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Yeniden Değerlendirme Talebi Hakkında

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
7 sene önce 804 Görüntülenme

Bir domain satın aldım ve kullanmaya başladım. Daha sonra bu domainin önceden kullanılmış olduğunu ve spam içerik oluşturduğunu veya saldırıya uğradığını gözlemledim. Google Search Console’dan baktığımda domainin manuel işlemlerden tam spam olarak işaretlendiğini gördüm. Yeniden değerlendirme talebi gönderdim, domaini yeni satın aldığımı, önceki siteyle bir bağlantımın olmadığını söyledim. Sizce domainimin bu sorunu çözülür mü? Sitemde şimdi WordPress kurulu, özgün içerikler var, kurallara uygun.

Yeniden Değerlendirme Talebi Hakkında için Yanıtlar

 • Cihat Murat YÜKSEL
  Cihat Murat Yüksel 30 Mayıs 2021, 17:56

  Merhabalar, Manuel İşlem Cezaları hem iç SEO hemde dış SEO kriterlerinden kaynaklı olabilmektedir. Yeni satın aldığınız alan adından size aktarılacak tek kriter sitenin önceden sahip olduğu backlinklerdir. Bu dış linklerin spam olup olmadığını SEO araçları üzerinden analiz edebilirsiniz. Google link engelleme servisi üzerinden zararlı linklerin engellenmesini sağlamanızı öneriyorum.

 • admin
  Admin 5 Kasım 2014, 21:15

  Sitenizin geçmişte olan çalışmalarına site yöneticisi araçlarından bakabilirsiniz. Ayrıca backlink sorgulama araçlarından da ne durumda olduğunu görebilirsiniz. Eğer siteniz için yapılan bir backlink ihmali varsa ve yoğun bir şekilde gerçekleştirilmişse sitenizin SPAM cezası yemesi normaldir yalnız site dışarısında bir çalışma gerçekleştirilmemiş, site içerisinde bir manuel tam SPAM söz konusu ise bu durum domaini açıkçası ilgilendirmeyecektir.

  Sitenizin sağlığını kontrol amaçlı olarak SEO check-up yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Cevapla

Yeniden Değerlendirme Talebi Hakkında Sorusunu Cevapla

Yeniden Değerlendirme Talebi Hakkında ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla