Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1523 Görüntülenme

Google Search Console arama sorgularım hızla düşüyor bunun sebebi ne olabilir acaba? 18 bin sorgudan 12bin'e kadar düştü ve her gün düşmeye devam ediyor. Sizce sorun nedir?

Teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Google'da Arama Sorgularım Neden Düşüyor? için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   27 Ağustos 2015, 11:35

   1

   Merhabalar Hüseyin Bey;

   Google'ın en son Panda 4.2 algoritma güncellemesinden etkinlenmiş olabilirsiniz. Aranmalar günden güne düşmesinin sebebi algoritmanın henüz bitmemiş olmasıdır. Sitenize daha önce yaptığınız çalışmaların etkisini yitirdi ve artık yeni kaynaklarla beslemeniz gerekiyor olabilir. Sitedeki içeriğinizin kaliteli, site dışı çalışmaların kalıcı olması gerekmektedir.
   İçerikler her zaman belirttiğimiz gibi kullanıcı odaklı bir şekilde kurgulanmalı. Gelen ziyaretçileri sitede tutmaya başarırsanız aranma sorgularınız artacaktır. Google'dan veya diğer organik aramalardan gelen kişi sitede uzun süre kalıyorsa, o site muhtemelen en kısa sürede yükselecektir.

   Google'daki aranma sorguları sitenizin sıralamasına göre değişiyor. Eğer anahtar kelimeleriniz birinci sayfada değilse, bu sorgular düşecektir veya hiç gözükmeyecektir. Çünkü arama yapan insanlar'ın yüzde 70'i sadece birinci sayfadaki sonuçları tıklar. Dolayısıyla kaliteli yer

  Cevapla

  Google'da Arama Sorgularım Neden Düşüyor? Sorusunu Cevapla