SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası'na Sor

Google’da Arama Sorgularım Neden Düşüyor?

0
Hüseyin Ulusoy
Hüseyin Ulusoy
Dizin Durumu 4 sene önce 718 Görüntülenme

Merhaba,

Google webmaster tools arama sorgularım hızla düşüyor bunun sebebi ne olabilir acaba? 18 bin sorgudan 12bin’e kadar düştü ve her gün düşmeye devam ediyor. Sizce sorun nedir?

Teşekkürler.

Google’da Arama Sorgularım Neden Düşüyor? için Yanıtlar

 • Roman Adamita
  0
  Roman Adamita 27 Ağustos 2015, 11:35

  Merhabalar Hüseyin Bey;

  Google’ın en son Panda 4.2 algoritma güncellemesinden etkinlenmiş olabilirsiniz. Aranmalar günden güne düşmesinin sebebi algoritmanın henüz bitmemiş olmasıdır. Sitenize daha önce yaptığınız çalışmaların etkisini yitirdi ve artık yeni kaynaklarla beslemeniz gerekiyor olabilir. Sitedeki içeriğinizin kaliteli, site dışı çalışmaların kalıcı olması gerekmektedir.
  İçerikler her zaman belirttiğimiz gibi kullanıcı odaklı bir şekilde kurgulanmalı. Gelen ziyaretçileri sitede tutmaya başarırsanız aranma sorgularınız artacaktır. Google’dan veya diğer organik aramalardan gelen kişi sitede uzun süre kalıyorsa, o site muhtemelen en kısa sürede yükselecektir.

  Google’daki aranma sorguları sitenizin sıralamasına göre değişiyor. Eğer anahtar kelimeleriniz birinci sayfada değilse, bu sorgular düşecektir veya hiç gözükmeyecektir. Çünkü arama yapan insanlar’ın yüzde 70’i sadece birinci sayfadaki sonuçları tıklar. Dolayısıyla kaliteli yer

Cevapla

Google’da Arama Sorgularım Neden Düşüyor? Sorusunu Cevapla