Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

10 sene önce  |  1295 Görüntülenme

WordPress blogum var ve açalı 2 ay olacak nerdeyse ama hiçbir konum Google'da indekslenmedi. Bütün SEO ayarlarını yapmış olmama rağmne, All in SEO pack programını kurmuş olmama rağmen hatta ve hatta sitemap eklentisi de kurdum ne yazıkki sonuç alamadım.

 • 1
 • 1
 • WordPress İndeks Sorunu için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   28 Mayıs 2021, 11:48

   1

   Merhaba,

   Web sitenizin indekslenmemesinin bazı sebepleri olabilir. Bunlardan bazıları:

   - Robots.txt - Web sitenizin klasörünün kökünde bulunan bu metin dosyası, arama motoru tarayıcılarına belirli sayıda yönergeyi iletir. Örneğin, robots.txt dosyanızda bu satır varsa; User-agent: *Disallow:/ temelde web'deki her tarayıcıya sitenizin içeriğinin herhangi birini dizine eklememesini söyler.

   - .htaccess - Bu, WWW veya public_html klasörünüzde de bulunan görünmez bir dosyadır. Çoğu modern metin düzenleyicide ve FTP istemcisinde görünürlüğü değiştirebilirsiniz. Kötü yapılandırılmış bir htaccess, sitenizin yüklenmesine asla izin vermeyecek sonsuz döngüler gibi kötü şeyler yapabilir.

   - Meta etiketler - Dizine eklenmeyen sayfaların kaynak kodunda şu meta etiketlere sahip olmadığından emin olun: META NAME = "ROBOTS" CONTENT = "NOINDEX, NOFOLLOW"

   - Site Haritaları - Site haritanız herhangi bir nedenle güncellenmiyor ve Web Yöneticisi Araçları'nda eski / bozuk olanı beslemeye devam ediyor olabilirsiniz. Web yöneticisi araçları kontrol panelinde size işaret edilen sorunları çözdükten sonra, yeni bir site haritası çalıştırıp yeniden göndermeyi deneyebilirsiniz.

   admin
   Admin

   1 Haziran 2014, 11:08

   1

   Eğer bir web sitesi iki ay içerisinde indekslenmemişse indekslenmeyi engelleyen yazılım yada kod hataları bulunabilir. Robots.txt dosyanızı, .htaccess dosyanızı ve temada kullanılan dosyaları ve içerikleri kontrol edin.

   Eğer ayarlar sekmesinde de indexlenmeyi engelleyecek bir içerik varsa da bu ayarları optimize edin ve yeniden kontrol edin. Google site yöneticisi araçlarında index almayı engelleyecek bir içerik varsa sistem bunu otomatik olarak size gösterecektir.

   Harici bir durum için Google gibi getir metodunu https://www.seohocasi.com/google-gibi-getir-nedir/ adresindeki gibi kullanarak indekslenme konusunda sitenize hız ve ivme kazandırablirsiniz.

  Cevapla

  WordPress İndeks Sorunu Sorusunu Cevapla