Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1274 Görüntülenme

Web sitesi kurmak için ücretsiz yerler var. Ne derece güvenilir yada işe yarar bilmiyorum fakat diyelim ki oradan bir site kurduk. Bunu SEO ya illa kayıt etmek mi gerek? Yada oluşturduğumuz blog yada vs herhangi bir şeyi SEO ya bağlı nasıl yapacağız? Yani SEO girişi nasıl oluyor? Ve bu işten nasıl para kazanacağız? Tam anlamıyla anlamış değiliz yardımcı olur musunuz

 • 1
 • 1
 • Ücretsiz Siteler İçin SEO Nasıl Yapılır? için Yanıtlar

   Erhan Kolci
   Erhan Kolci

   31 Temmuz 2015, 15:06

   1

   Merhabalar Gonca Hanım;

   Ücretsiz web sitesi kurmak için bir sürü hizmet veren siteler bulunmaktadır. Ancak bu tür siteler ücretsiz olduğu için neredeyse tüm içerikler yada temalar aynı olmaktadır. Yada ABC firmasından hizmet aldığınızı düşünelim. Site adınız domain.abc.com şeklinde olmaktadır. Bu durumda site içerisindeki her kısma müdahale edemeyeceğiniz gibi SEO ya da hiç uyumlu olmayan yapılardır. Bu nedenle ücretsiz olan sitelerden bu şekilde web tasarım hizmeti almanızı önermemekteyiz.

   SEO kayıt edilebilen bir yapı değildir. SEO hem site içi hem de site dışı çalışmaların bütünüdür. %35 site içi %65 site dışı çalışmalar SEO yu oluşturmaktadır. Ücretsiz web tasarım hizmeti veren sitelerde site içi yapıları düzenleyemediğiniz için bu noktada %35-40 lık bir SEO performans kaybınız olacaktır.

   Açacağınız site hakkında nasıl SEO çalışması yapılacağın soruyorsanız, öncelikle site içi yapıyı tamamen SEO ya uyumlu hale getirmeniz gerekmektedir. Bundan sonra ise sitenizi Google nezdinde değerli bir site haline getirmek için sektöründe otoriter olan sitelerden tanıtım yazıları, bloglar, sosyal medya platformları, sözlükler, video siteleri gibi bir çok platformda sitenizi tanıtacak şekilde referans bağlantılar elde etmeniz gerekmektedir. Bu sayede sitenizin SEO gücü oluşacak ve sıralamalarda yükselmeye başlayacaksınız. Bu süreç içerisinde rakiplerinizin yaptığı çalışmaları detaylı olarak incelemeniz son derece doğru adımlar atmanızı sağlayacaktır.

   SEO'dan kazancınız ise sıralamalarda yükseldikçe arama yapan ziyaretçiler ilk sıralardaki sitelere tıklayacaklardır. Ne kadar ilk sıralarda yer alırsanız aynı oranda tıklanırsınız. Eğer siteniz kaliteli bir siteyse ve kaliteli hizmet veriyorsanız ziyaretçiler sizi tercih edeceklerdir. Bu sayede E-Ticaret sitesiyseniz kazancınız artış gösterecektir.

  Cevapla

  Ücretsiz Siteler İçin SEO Nasıl Yapılır? Sorusunu Cevapla