SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Anahtar Kelime Rekabeti Nasıl Ölçülür?

0
Serdar
Serdar
Sektörel SEO Çalışması 5 sene önce 672 Görüntülenme

Anahtar kelime bazlı çalışırken, mesela anahtar kelimeye domain almak istenirken o kelimedeki rekabet en doğru biçimde nasıl ölçülür? Nerelerden ölçülür? Anahtar kelime bazlı çalışmak SEO açısında ilk sayfa ve sıralara gelme açısından daha faydalı mıdır? İlk sayfadaki sitelerin incelemesi en sağlıklı nerelerde ölçülür? Teşekkürler.

Anahtar Kelime Rekabeti Nasıl Ölçülür? için Yanıtlar

 • admin
  0
  Admin 28 Nisan 2014, 09:46

  Merhabalar Serdar Bey.

  Anahtar kelime rekabeti sadece yapılacak SEO çalışmalarıyla ve genel olarak bilinmiş içeriklerin getirdikleri sektörel SEO çalışmalarının verdiği tepkilere göre ölçülmektedir.

  SEO rekabeti ile ilgili bilgileri http://www.fuub.net/SEO-rekabeti/ adresindeki araçtan öğrenebilirsiniz. Anahtar kelime bazlı çalışmak sitenizin adı ve içeriği farklı değil ve direk hedef kelimeyi içeriyorsa SEO açısından fayda gösterecektir.

  İlk sayfadaki sitelerin incelenmesini ise site içi durumlarda http://www.SEOhocasi.com/SEO/ aracını kullanarak ölçebilirsiniz. Site dışı durumlarda ise backlinklerini ve işlerini sorgulayabilirsiniz.

  Backlinklerini sorgulamak için http://www.SEOhocasi.com/en-iyi-backlink-sorgulama-araclari/ adresindeki araçları inceleyebilirsiniz.

Anahtar Kelime Rekabeti Nasıl Ölçülür? Sorusunu Cevapla