Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1617 Görüntülenme

Anahtar kelime bazlı çalışırken, mesela anahtar kelimeye domain almak istenirken o kelimedeki rekabet en doğru biçimde nasıl ölçülür? Nerelerden ölçülür? Anahtar kelime bazlı çalışmak SEO açısında ilk sayfa ve sıralara gelme açısından daha faydalı mıdır? İlk sayfadaki sitelerin incelemesi en sağlıklı nerelerde ölçülür

 • 1
 • 1
 • Anahtar Kelime Rekabeti Nasıl Ölçülür? için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   3 Haziran 2021, 13:10

   1

   Merhaba,

   Doğru anahtar kelime rekabet analizi, SEO söz konusu olduğunda en önemli adımlardan biridir. İçerik oluştururken rekabeti yüksek anahtar kelimeler seçmek zaman ve para kaybına neden olur.

   Burada ilk atmamız gereken adım, rakiplerimizi belirlemektir. Bunun için Semrush gibi bazı ücretli araçlardan da yararlanılabilir.

   Sonrasında rakiplerinizin kullandığı anahtar kelimeleri çıkarmanız gerekmekte. Yine bunun için de Ahrefs, Semrush gibi ücretli araçlar bulunmaktadır.

   Rakip sitelerde bulunan ancak bizde bulunmayan anahtar kelimeleri belirleyip, bunlardan kullanmak istediklerimizi listelemeliyiz. Sonrasında "anahtar kelime zorluk" seviyeleri belirlenmelidir.
   Anahtar kelime zorluk seviyeleri KWFinder, Semrush, Ahrefs gibi araçlarla ölçülebilir.

   Bu adımlar, SEO açısından son derece önemlidir ve sıralamalarımızı doğrudan etkileyebilir.

   admin
   Admin

   28 Nisan 2014, 09:46

   1

   Merhabalar Serdar Bey.

   Anahtar kelime rekabeti sadece yapılacak SEO çalışmalarıyla ve genel olarak bilinmiş içeriklerin getirdikleri sektörel SEO çalışmalarının verdiği tepkilere göre ölçülmektedir.

   Anahtar kelime bazlı çalışmak sitenizin adı ve içeriği farklı değil ve direkt hedef kelimeyi içeriyorsa SEO açısından fayda gösterecektir.

   İlk sayfadaki sitelerin incelenmesini ise site içi durumlarda https://www.seohocasi.com/seo-nedir/ aracını kullanarak ölçebilirsiniz. Site dışı durumlarda ise backlinklerini ve işlerini sorgulayabilirsiniz.

   Backlinklerini sorgulamak için https://www.seohocasi.com/backlink-nedir/ adresindeki araçları inceleyebilirsiniz.

  Cevapla

  Anahtar Kelime Rekabeti Nasıl Ölçülür? Sorusunu Cevapla