SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

Online Satış Mağazası

İsmail Sağdıç
İsmail Sağdıç
4 sene önce 1317 Görüntülenme

İyi akşamlar hocam E-Ticaret sitemin,
1: Google’da kaçıncı sırada olduğunu nasıl öğrenebilirim?
2: Google’da üst sıraya çıkmak için ve müşteri bulmak aylık reklam ücreti verdim ama sanırım boşa gidiyor? Geri dönüş alamıyorum.
3: Satış yapabilmem için yapmam gerekenler acaba nelerdir?

Online Satış Mağazası için Yanıtlar

 • Berin Sur
  Berin Sur 26 Nisan 2021, 11:22

  Merhabalar,

  İlk sorunuz için çeşitli tool(araç)lar ve web siteler üzerinden kontrol imkanı bulunmakta. Bunun yanısıra en sağlıklı sonucu, gizli sekme üzerinden bakarak öğrenebilirsiniz.

  İkinci sorunun cevabı olarak reklam ücretiyle web sitenizi üst sıralara taşımak, anlık yarar sağlasa da siteniz için kalıcı bir yarar sağlamayabilir. Kısayoldan sürekli reklam ücretiyle görünürlük sağlamaktansa, verdiğiniz bütçeyle web sitenize SEO çalışma yaptırmak, hem site kalitenizi arttıracak hem de üst sıralara organik bir şekilde taşınmanızı sağlayacaktır. Bunun için şirketimiz olan webtures.com’dan bilgi alabilirsiniz.

  Üçüncü sorunuz içinse web siteniz duyulana ve güvenilirlik kazanana kadar çeşitli ürün kampanyaları yapmanızı öneririm. Bunun en etkili yolu indirimlerin yanısıra “x ürününü alana y ürünü bedava” ya da “x ürününü alana 2.si %50 indirimli” şeklinde olanıdır. Aynı zamanda sosyal medya ve e-posta yoluyla hedef kitlenizi kampanyalarınızdan sık sık haberdar etmelisiniz.

 • Mustafa DURNA
  Mustafa Durna 20 Şubat 2018, 09:15

  1- SerpWatcher veya SeoMonitor araçları ile öğrenebilirsiniz fakat ben manuel olarak Gizli Sekmeden bakmanızı tavsiye ediyorum.
  2- Google Reklamları paranız varsa o an müşteriye sağlar fakat SEO ileriye dönük planlama olduğu için kalıcı olur.
  3- Ürünlerinizi kitleye duyurmanız ve onlara güzellikler sunmanız gerekiyor. Örneğin; %50 indirim veya X ürünü alana Y ürünü hediye. Sosyal medya araçlarını aktif kullanın.

Cevapla

Online Satış Mağazası Sorusunu Cevapla

Online Satış Mağazası ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla