SEO Fiyat Hesaplama
SEO Hocası Soru Cevap

Subdomain Kullanımının Etkisi

0
Berk Atasoy
Berk Atasoy
Link İnşaası 3 sene önce 411 Görüntülenme

Merhaba. Yeni açılacak olan bir site için sorum olacak. Acaba sitede çok fazla subdomain olması siteyi filtreye sokar mı ? Yoksa subdomain’den ana siteye link vermesi site içi link inşaası için faydalı olur mu ?

SEO Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Subdomain Kullanımının Etkisi için Yanıtlar

 • Erhan Kolci
  0
  Erhan Kolci 4 Ekim 2015, 20:47

  Merhabalar Berk Bey;

  Subdomain kullanımı Google nezdinde yeni bir site gibi algılanır. Ana sitenizin SEO gücü varsa subdomain ile oluşturacağınız yeni bir sayfa ana sitenizin SEO gücünden yararlanmayarak yeni bir siteymiş gibi sıfırdan değerlendirmeye tâbi tutulacaktır.

  Subdomain yerine açacağınız yeni sayfanın sitenin alt dizininde yer alması SEO açısından etkili bir kriterdir. Bu şekilde oluşturacağınız sayfa ana sitenin SEO gücünü de arkasına alarak sitenizin otoriterliğine göre sıralamalarda doğrudan etki sağlayacaktır.

  Subdomainden ana sitenize link verebilirsiniz. Ancak Google yeni bir site olarak algılayacağı için yeni bir sitenin doğrudan bir siteyi referans olarak göstermesi Google nezdinde ne derece etkili olduğu tartışılır. Bu nedenle subdomain yerine “siteisminiz.com/anahtar-kelime” olarak değerlendirebilirsiniz.

Subdomain Kullanımının Etkisi Sorusunu Cevapla

INSTAGRAM
add Takip Et