SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

Oyun Siteleri İçin SEO Nasıl Olmalıdır ?

0
Gizemcan Erol
Gizemcan Erol
Link İnşaası 2 sene önce 63 Görüntülenme

Merhabalar ,

Küçük çocuğum olduğundan oyun sitesi açmaya karar verdim. Popüler ve küçük çocukların sevdiği oyunları ekleyeceğim. Ancak mobil oyunların gelişmesi ve bazı yeniliklerin gelmesiyle bu sektörün eskiyeceği , batacağını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.

Ayrıca eğer açarsamda nasıl bir başlangıç yapıp , nasıl bir SEO uygulamalıyım ?

Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

Oyun Siteleri İçin SEO Nasıl Olmalıdır ? için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • Atalay Sidar
    Atalay Sidar 14 Ekim 2015, 21:12

    Merhabalar,

    Sizin de bahsettiğiniz gibi mobil dünyanın hızla gelişmesi ve oyun kalitesini artması internet üzerinde oyun oynatılan sitelerin eskisi kadar revaçta olmayacağını düşünüyorum. Fakat son derece kaliteli ve kullanıcı odaklı bir yaklaşım ile belli bir kitleyi kendinize çekebilirsiniz. Bu noktada kullanıcı deneyimi, oyunların kalitesi, oyun sayısı ve içerik güncelliği kullanıcılar için dikkat edilebilecek temel unsurlardır diyebiliriz.

    SEO çalışmaları konusunda bu sektörü oldukça iyi analiz etmek gerekir. Rakip olarak güçlü siteleri detaylı bir şekilde inceleyip içerik konusunda nasıl bir yol izlediklerini görebilirsiniz. Bir kaç farklı site üzerinden yapılacak analiz sizin için oldukça iyi bir yol haritası olabilir. Ahrefs gibi çeşitlik backlink araçları ile bu sitelerin sahip oldukları backlink sayılarını, anchor textlerini değerlendirip bu alanda dış SEO çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Forum veya farklı platformlar ayrıca sosyal medya üzerinde yapacağınız reklamlar ile sitenizi hem backlink anlamında güçlendirebilir hemde kullanıcı kitlesini oluşturabilirsiniz.

Oyun Siteleri İçin SEO Nasıl Olmalıdır ? Sorusunu Cevapla

SEO Hocası Instagram
SEO Hocası Instagram @seohocasi
SEO Hocası Türkiye'nin en büyük SEO Komünitesi 👍🏼
X