Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1724 Görüntülenme

Küçük çocuğum olduğundan oyun sitesi açmaya karar verdim. Popüler ve küçük çocukların sevdiği oyunları ekleyeceğim. Ancak mobil oyunların gelişmesi ve bazı yeniliklerin gelmesiyle bu sektörün eskiyeceği, batacağını düşünüyorum sizce ne yapmalıyım.

Ayrıca eğer açarsamda nasıl bir başlangıç yapıp, nasıl bir SEO uygulamalıyım?

Şimdiden cevabınız için teşekkürler.

 • 1
 • 1
 • Oyun Siteleri İçin SEO Nasıl Olmalıdır? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   14 Ekim 2015, 21:12

   1

   Sizin de bahsettiğiniz gibi mobil dünyanın hızla gelişmesi ve oyun kalitesini artması internet üzerinde oyun oynatılan sitelerin eskisi kadar revaçta olmayacağını düşünüyorum. Fakat son derece kaliteli ve kullanıcı odaklı bir yaklaşım ile belli bir kitleyi kendinize çekebilirsiniz. Bu noktada kullanıcı deneyimi, oyunların kalitesi, oyun sayısı ve içerik güncelliği kullanıcılar için dikkat edilebilecek temel unsurlardır diyebiliriz.

   SEO çalışmaları konusunda bu sektörü oldukça iyi analiz etmek gerekir. Rakip olarak güçlü siteleri detaylı bir şekilde inceleyip içerik konusunda nasıl bir yol izlediklerini görebilirsiniz. Birkaç farklı site üzerinden yapılacak analiz sizin için oldukça iyi bir yol haritası olabilir. Ahrefs gibi çeşitlik backlink araçları ile bu sitelerin sahip oldukları backlink sayılarını, anchor textlerini değerlendirip bu alanda dış SEO çalışmaları gerçekleştirebilirsiniz. Forum veya farklı platformlar ayrıca sosyal medya üzerinde yapacağınız reklamlar ile sitenizi hem backlink anlamında güçlendirebilir hem de kullanıcı kitlesini oluşturabilirsiniz.

  Cevapla

  Oyun Siteleri İçin SEO Nasıl Olmalıdır? Sorusunu Cevapla