Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

6 sene önce  |  1414 Görüntülenme

Bir çok alanda organik SEO nedir? sorusu dönüyor ama tam anlamış değilim acaba açıklar mısınız?

 • 1
 • 1
 • Organik SEO Nedir? için Yanıtlar

   Meltem C.
   Meltem C.

   16 Ağustos 2019, 11:44

   1

   Yeni dünya düzeninin kurulmasıyla birlikte, insanların vazgeçilmezi olan internet dünyası her geçen gün önemini arttırmaktadır. İnternet sitelerinin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte, bilgi çöplüğü haline dönüşen bu devasal ağ sistemi, zaman içerisinde en doğru bilgileri ayıklamak, aranan içeriğe ya da ürüne doğrudan ulaşabilmek için kendi içerisinde bir eleme sistemi kurmuştur. Bu ayıklama işlemi ise arama motorları sayesinde gerçekleşmektedir.

   Bu bilgiler ışığında rahatlıkla, web sitesi sahiplerinin hedef kitlelerine ulaşmaları için arama motorlarının büyük bir önem taşıdığını söyleyebiliriz. Artık bilindiği üzere, reklamın en iyisi internet üzerinden yapılan çalışmalarla mümkün olabilmektedir.

   Arama motorlarında anahtar kelimeler aracılığı ile ilk sıralarda yer alabilmek, özenli ve profesyonel bir çalışma gerektirmektedir. Bu çalışmalara verilen genel ad; SEO yani, Arama Motorları Optimizasyonudur.

   Her geçen gün gelişen ve büyüyen internetin neredeyse en önemli unsuru olan SEO çalışmaları, aynı zamanda internet dünyasının en geniş ve en önemli sektörü haline gelmiştir.

   Temel olarak, internet sitelerinin ya da web sayfalarının arama motorlarında ilk sıralarda yer almasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar bütünü olarak tanımlanan SEO, doğal sürecin sonunda etkili olabilmektedir. Arama motorlarına ücret ödeyerek, sınırlı süreler dahilinde üst sıralarda yer alınabilse de, organik SEO adı verilen yöntem çok daha etkin bir yöntemdir. Arama motorları, internet sitesinin sahip olduğu özelliklere göre ve artan kullanıcı sayısına bakılarak yan, web sayfasının sahip olduğu özelliklere göre sıralama yapmaktadır.
   Organik SEO, yapılan optimizasyon çalışmalarının doğal bir şekilde yapılması anlamına gelmektedir. Bir SEO uzmanının başarısı, sitenin popülaritesini en doğal yöntemlerle gerçekleştirebilmesiyle ölçülmektedir.

   Reklamla üst sıralamalarda yer almaya kıyasla, organik SEO kullanıcılar tarafından çok daha rahat bir şekilde fark edilmekte, tutarlı bir yükseliş sağlamaktadır.

   Organik SEO çalışmaları, bilhassa çok kullanılan anahtar kelimelerle üst sıralarda yer almak isteyen web siteleri için uğraş gerektiren, kapsamlı bir çalışma gerektirmektedir.

   Mustafa DURNA
   Mustafa Durna

   16 Mart 2018, 06:38

   1

   Organik SEO Nedir? sorunuza şöyle başlamak isterim, Google algoritmasının güncellemesi sıklıkla görülmekte bu sebeple tamamen kullanıcıya gerçek yapıda istediklerine hemen ulaşılması konusunda çalışmalar her geçen gün artış göstermekte.

   Kullanıcı ve Arama motoru botlarına kendinizi sevdirmek istiyorsanız tamamen Organik SEO yani Google'n önerdiği yöntemler ile ilerlemeniz gerekiyor. Özgün içerik olmasına ve sitenizde kesinlikle kopya alıntı içerikleri yer vermeyiniz.

  Cevapla

  Organik SEO Nedir? Sorusunu Cevapla