SEO Hocası'na Sor

İngilizce Siteye SEO

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
Sektörel SEO Çalışması 6 sene önce 670 Görüntülenme

İyi günler, ingilizce bir sitem var sitenin içeriği de ingilizce, haliyle kelimelerde ingilizce tanıtım yazısını tr li sitelerden aldığımız için makale ingilizcemi olması gerekiyor yoksa türkçe makale ingilizce kelimeden çıkış şeklindemi, bu tarz ingilizce sitelerde SEO çalışması nasıl olmalıdır detaylı yazarsanız sevinirim.teşekkür ederim şimdiden

İngilizce Siteye SEO için Yanıtlar

 • admin
  Admin 4 Aralık 2014, 09:35

  Merhabalar Soner Bey;

  Siteniz ingilizce, içeriğiniz ingilizce dolayısıyla hitap ettiğiniz kesim gereği ingilizce makaleler yazdırıp ingilizce sitelerde yayınlamanız gerekecektir. Yada en azından hostingi yurtdışı lokasyonlu Türkçe sitelerde yayınlamanız gerekecektir. Ama en sağlıklısı yabancı sitelerden tanıtım yazısı yayınlamanız gerekmektedir.

  Makalenin ingilizce, haliyle kelimelerinde ingilizce olması gerekmektedir. Çalışma yaparken Türkiye sıralamasını değil Global sıralamayı baz almanız gerekmektedir.

  Çalışmaların ise farkı daha yoğun çalışmak olacaktır. İngilizce kaynaklı site bulmak, Türkçe kaynak site bulmaya nazaran daha zor olacağından dolayı yoğun çalışma gücü gerekecektir. Çalışma yaparken rakiplerinizi backlink yönünden, çalıştıkları kelime yönünden, içerik yönünden vb gibi detaylı analiz edip bu analizlere göre sitenizin hangi çalışmaya daha ihtiyacı varsa bu çalışmalara ağırlık vererek çalışmalarınızı gerçekleştirmeniz gerekecektir. Kilit nokta, çalışmaların doğallığı açısından ingilizce siteniz için ingilizce siteler ağırlıklı çalışma yapmanız gerekecektir.

Cevapla

İngilizce Siteye SEO Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla