SEO Yarışması Nedir?

Günümüzde oldukça artış gösteren bu yarışmalar, belirli bir kelime topluluğunda yükselmeye çalışılan yarışmalardır. SEO yarışmaları yapılırken, önce ödülleri karşılayacak bir sponsor bulunur. Sponsorlar da, bu işten zararlı çıkmazlar tabi ki.

Sponsorlar bulunduktan sonra, herhangi bir sitede bu yarışmalar ödülleriyle birlikte duyurulur. Sitesine ve SEO bilgisine güvenen insanlar, bu yarışmalara katılarak gelir elde ederler. Bu yarışmalara katılmak için, SEO yarışmasını düzenleyen insanların belirttiği linkleri sitelerine eklerler. Bu sayede hem yarışmanın oluşturucusu, hemde sponsorlar fazla backlink alırlar ve hem Google’da üst sıralara çıkarlar, hem de PageRank değerlerinde artış yaşanır.

SEO yarışmasını oluşturan insan, aynı zamanda yarışmanın kurallarınıda belirtir. Site sahipleri bu yarışmalara katıldıkları zaman tek amaçları, arama motoru aramalarında yarışma sahibinin belirlediği cümlede ilk sıralara çıkmaya çalışırlar. İlk sıralara ulaştıkları zaman sponsorlar tarafından ödüllerini kazanırlar.

Bu tür yarışmaların sonucun da hem yarışmayı oluşturan insan (Backlink, Pagerank), hem sponsorlar (Backlink, Pagerank) hemde yarışmaya katılan insanlar (Ödüller) kazançlı çıkarlar.

Bir önceki yazımız olan SEO Nedir, Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizde SEO nasıl yapılır, SEO Nedir ? SEO Nasıl Yapılır ? ve SEO nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SEO Yarışması Nedir? için yorum yapabilirsiniz. (4)

 • Macide Karaçeşme

  Türkiye’de SEO yarışmaları doğru bir şekilde yapılmamakta bence. Çünkü SEO yarışmalarına katılım oluyor ama insanlar illegal çalışmalar ile sıralamada yükselmeyi tercih ediyorlar. Bu şekilde oldugu zamanda güzel bir yarışma çıkmıyor ortaya işin açıgı. Ayrıca yarışmaya katılan insanlarada aynı şekilde saldırı vb. şeyler yapılıyor. Yani Türkiye’de SEO yarışmaları bence diger yabancı webmaster sitelerinde düzenlenen yarışmalar gibi degil..

 • Osman Sinan Yorulmaz

  SEO yarışmaları o kadar yaygınlaştı ki Üniversiteler arası SEO yarışması bile düzenlenmekte. Yalova Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında yapılmakta.

 • Hüseyin Zeyd Numanoğlu

  SEO yarışmaları Türkiye’de maalesef yeteri kadar dürüst olmuyor. Haksız backlinkler ile yarışmaya katılan insan sayısı fazla. Bu tür uygulamalar güzel ancak belirli bir hakem heyeti olması lazım.

 • Tayyip Palut

  gün gelir benim de bunlara katılacak kadar dofollow linkim ve bilgim olur umarım=)


Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yatırım Getirisi En Yüksek Reklam Türü SEO İle Siz De Kazanın! HEMEN TEKLİF İSTE