Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  2076 Görüntülenme

sitemde ;

- Google xml sitemap kurulu
- Yoast kurulu

SEO bakımından yoast'ın çok makalesini okudum ve hepsinde de all in one SEO'nun üstünde yer aldığını gördüm. Ancak benim sitemle aynı kategoride olan rakip sitemi incelediğimde onun all in one SEO kullandığını gördüm. Bende Yoast'tan all in one SEO'ya geçtim.

Geçmeden önce ziyaretçi sayim min 5-10 ile max 25-30 arası idi. Bu anlık rakamlar.

Yoast sonrası all in one SEO'ya geçip, Tüm ayarlarını yaptım. Ayarları ise rakip sitenin kaynak kodlarına bakarak aynısı benim sitemin kaynak kodlarında gözükecek şekilde yol izledim. Eksik yok her şey hemen hemen aynı.

Fakat ziyaretçi sayısı olağanüstü derecede düştü. Google Search Console'a baktığımda herhangi bir sorun yok sitemap ekli dizinlere.

Bu düşüş düzelir mi? hatta şöyle söyleyeyim, Yoast kullanırken sitemin kaynak kodlarına bakıldığında şuanki halinden epey farklı gözüküyordu.

Bunun etkisi olabilir mi? bu durum düzelir mi? beklemeli miyim? ya da eski ayarlarıma geri mi dönmeliyim? ama rakip site başarılı olduğu için onun izinde yürümek istiyorum.

Saygılar.

 • 1
 • 1
 • Yoast SEO'dan All in One SEO'ya Geçiş ve Ziyaretçi Düşüşü! için Yanıtlar

   Roman Adamita
   Roman Adamita

   5 Eylül 2015, 12:21

   1

   Merhabalar Nuray Hanım;

   Bir SEO eklentisinden diğerine geçtiğiniz zaman otomatik olarak diğer eklentide yaptığınız düzenlemeler kayboluyor. Bu yüzden yaptığınız tüm iç SEO düzenlemeleri bozulmuş olabilir. Ayrıca Yoast ile All in One SEO eklentiler arasında oldukça çok fark var. Şimdi kullandığınız SEO eklentisi üzerinden içeriklerinizi tek tek düzenlemeniz gerekecek. Eğer büyük miktarda içeriğiniz varsa, Yoast eklentisine geri geçmenizi öneriyoruz. Bu iki eklenti arasında size hangisi daha iyi olduğunu söyleyemeyiz, ancak ikisi de sürekli güncel halindedirler. Dolayısıyla herhangi birini doğru kullanmanız halinde etkili olacaktır.

  Cevapla

  Yoast SEO'dan All in One SEO'ya Geçiş ve Ziyaretçi Düşüşü! Sorusunu Cevapla