Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1114 Görüntülenme

Sahip olduğum site gün aşırı indeksleniyor.
Yazmış olduğum makaleyi web siteme ekledikten hemen sonra tumblr, blogger vb sitelerde yayınlamak doğru mu?

Yani endişem şu, ilk olarak kendi siteme ekliyorum fakat sürekli indekslenen sitelere yazıyı yazdıktan hemen sonra gönderirsem ilk olarak o sitede indeksleme yapacak ve daha sonra botlar benim siteme uğradıklarında bu yazının özgün olmadığını düşünebilirler mi? Bu aşamada en doğru hamle ne olmalıdır?
Kitabınız ve siteniz sayesinde hergün kendimi biraz daha geliştiriyorum.

 • 1
 • 1
 • Yazmış olduğum Makaleyi Diğer Sitelerde Ne Zaman Paylaşmalıyım? için Yanıtlar

   admin
   Admin

   28 Ocak 2015, 07:52

   1

   Merhabalar Nihat Bey;

   Sitenizin gün aşırı index alması sitenizin güncel olduğunu ve Googlebot un sitenizi sıkça ziyaret ettiğini göstermektedir. Sitenizde yayınladığınız yazının diğer sitelerden önce index alması kopya içerik konusunda sizin sitenizi etkilemeyecektir. Ancak, sitenizi desteklediğiniz paravan sitelerde bu yazıyı yayınlamanız bu paravanların kopya içerik kullandığından dolayı SEO puanını düşürecektir. Dolayısıyla da sitenizi destekleme noktasında bir tık daha eksi puana sahip olacaktır.

   İki sitede de aynı yazıyı yayınladığınız varsayacak olursak, ilk index alan site bu durumdan etkilenmeyecektir ve Googlebot sitenizi ziyaret ettiğinde bu yazının özgün olduğunu düşünecektir. Çünkü ilk index alan bu sitedir. Bu aşamada en doğru hamle yapacağınız her çalışmada özgün içerikler ve doğal çalışma yöntemleri seçmeniz olacaktır.

  Cevapla

  Yazmış olduğum Makaleyi Diğer Sitelerde Ne Zaman Paylaşmalıyım? Sorusunu Cevapla