SEO Hocası'na Sor

WWW’lu Açılma yada Açılmamanın SEO ya etkisi nedir?

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
URL Yapısı 5 sene önce 781 Görüntülenme

Merhaba,

Öncelikle çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Yeni kurulan sitemiz www suz olarak direkt açılmaya yönlenmiştir. Bunun SEO ya bir etkisi bulunmakta mıdır ? Gördüğümüz kadarı ile tüm başarılı siteler hep www.siteadresi.com olarak açılmakta.

Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

WWW’lu Açılma yada Açılmamanın SEO ya etkisi nedir? için Yanıtlar

 • admin
  Admin 11 Mart 2015, 14:42

  Merhabalar Sultan Hanım;

  Google siteleri 2 şekilde indexlemektedir. Bunlar www ve www’suz türde olmaktadır. Bunun indexlenme kriteri ise yazılım diline yada site içerisindeki ayarlamalara göre değişebilmektedir. Eğer siteniz www’suz bir şekilde indexlendiyse bu durumun SEO açısından herhangi bir sorunu olmayacaktır.

  Ancak hem www hemde www’suz olarak açılması SEO açısından sorun yaratacaktır. Bir sitenin en değerli sayfası ana sayfa olduğu için özellikle ana sayfada yaşanacak bu sorun sitenin kalite değerini Google nezdinde düşürecektir.

  Bir yandan da hem www hemde www’suz sayfanın olması kopya içerik sorunu oluşturacak ve ceza riski ile karı karşıya kalacaksınız. Eğer bu şekilde 2 farklı türde açılan sayfalarınız varsa Google tarafından www yada www’suz olarak hangisinde indexlendiyse, index alan türe diğerinden 301 yönlendirmesi yapmanız gerekecektir. Sitenizdeki tüm sayfaların tek bir şekilde açılması gerekmektedir. SEO açısından en sağlıklısı bu yöntem olacaktır.

Cevapla

WWW’lu Açılma yada Açılmamanın SEO ya etkisi nedir? Sorusunu Cevapla

Soru Sor Cevapla