Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 yıl önce  |  3871 Görüntülenme

Firmamız için bir E-Ticaret sitesi açtık. Fakat iki konu bizi endişelendiriyor:

1)Sitemizdeki URL yapısı şu şekilde: siteadresi/notebook/asus-notebook/asus-15-inch-i7-notebook Örnek olması açısından yazdım. Yani notebook kelimesi mesela URL'de 3 kez geçmiş oluyor. URL yapısının bu şekilde olması doğru mudur acaba? Yoksa şu şekilde bir kullanım daha mı doğru olur? siteadresi/k37/2/asus-15-inch-i7-notebook gibi.

2)Şu an Google tarafından sitemize ait 150'den fazla web sayfası indexlenmiş vaziyette.. Fakat sitemiz yeni açıldığı için, ürün isimlerinde düzeltme, URL yapısında düzeltme, ürüne ait görselleri değiştirme, meta etiketlerini değiştirme gibi şeyler yapmamız gerekiyor. Bir ürünün bulunduğu sayfanın linki/adresi değiştiğinde süreç nasıl işliyor acaba? Yani Google'da birisi eski linke tıklayacak ve ürün bulunamadı diyecek sanırım. Resimlerde not found hatası verecek. Bu konuda endişelenmeli miyiz? Bu süreci nasıl yönetmeliyiz? Nelere dikkat etmemiz lazım..

Rüştünü zaten ispat etmiş bir firma olarak insanları ücret talep etmeden SEO konusunda bilinçlendirmeniz gerçekten örnek bir hareket. Kendi adıma teşekkür ederim..

  • 1
  • 1