Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1497 Görüntülenme

benim WordPress bir sitem var. Website giriş bölümü herkesde olduğu gibi bende de ornekdomain.com/wp-admin bu wp-admini değiştirip yerine ornekdomain.com/yonetimpanelim gibi yapma ihtimalimiz var mı? Gerçekten herkesin yapması gerekli.

 • 1
 • 1
 • WordPressde Wp-Admin Yerine Farklı Giriş için Yanıtlar

   Berin Sur
   Berin Sur

   5 Mayıs 2021, 13:42

   1

   Merhaba,

   Bunun için "Change wp-admin login" , wp-admin'i istediğiniz herhangi bir şeye kolayca ve güvenli bir şekilde değiştirmenize izin veren ve çok yer kaplamayan bir eklentidir. Bu eklentiyi etkinleştirdikten sonra wp-admin dizini ve wp-login.php sayfası kullanılamayacaktır. Eklentiyi devre dışı bıraktığınızda, sitenizi tam olarak önceki durumuna geri getirir.

   Ayarlar'ın altına gidin ve ardından "Kalıcı Bağlantılar" ı tıklayın ve "wp-admin girişini değiştir" altında URL'nizi değiştirin.

   Örnek: http://www.example.com/my-login.

   admin
   Admin

   24 Mayıs 2014, 06:35

   1

   Yazılım bilginiz varsa istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Bununla ilgili wordpress.org adresinden bilgi alabilir ve gerektiğinde araştırma yapabilirsiniz.

   Hamza Çiftçi
   Hamza çiftçi

   23 Mayıs 2014, 20:58

   1

   Wp admini nasıl değiştirebilirm?

   admin
   Admin

   23 Mayıs 2014, 20:53

   1

   Bu işlem mümkündür fakat WordPress'in tamamen hükmünü, içeriğini, dosyalarını ve yollarını değiştirerek sağlanabilir. Bunun yerine .htaccess üzerinden ekstra bir dosya daha oluşturarak .htpasswd oluşturabilirsiniz. Bu sistem Wp-Admin içeriği kullanarak girişi .htaccess üzerinden engelleyecektir. Bu engellemenin sonunda ise sadece sitenize kendiniz giriş yapabileceksiniz.

   Ayrıca bu sistem WordPress tarafından sunulan ve dosya yollarına bağlı olan güçlü bir savunma sistemi olmaktadır.

  Cevapla

  WordPressde Wp-Admin Yerine Farklı Giriş Sorusunu Cevapla