Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1771 Görüntülenme

WordPress tabanli bir web sitem var. Temanın özelliği olarak "product" kısmı var yani ürün olarak ekleme yapıyorum normal yazı olarak değil. Giriş yaptığımda içerik URLsi şu şekilde çıkıyor; ornekdomain.com/product/urun54.html gibi. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Fakat Google Search Console'a girdiğimde hata mesajları var bir sürü; ornekdomain.com/product/urun54/feed/ sayfasını hata olarak algılıyor ve 404 hatası diyor. O uzantıya gittiğimde orası açılmıyor ve dolayısıyla 404 hatası alıyorum. All in SEO eklentisi kullanıyorum. O eklenti içerisindeki özellik olan sitemap'ı açmıştım ama ondan dolayı sıkıntı olmuştur diye oradaki Sitemap'i kapadım normal Google sitemap eklentisini kurdum. Fakat sorun hala devam etmekte. Başka bir sitemde yazılinki/feed stabil olarka çalışıyor. Ama bu sitemde çalışmıyor sorun neden kaynaklı olabilir? nasıl çözebilirim acaba?

Dipçe; Tek bulduğum çözüm robots.txt'ye

Disallow: /product/urun54/feed/

yazmak. Ama; Ortalama 300 ürün var (ürün eklemeye devam ediyorum) ve bütün URL'ler urun1, urun2 şeklinde gitmiyor. ürün kodu yazıyor; RCM-8774M - FGR-4489X vs gibi. Bunların bütün hepsini tek tek yazmak belki bir haftamı olacak.

 • 1
 • 1
 • WordPress Yazı Feed Hatası için Yanıtlar

   admin
   Admin

   16 Şubat 2015, 20:57

   1

   WordPress'te indekslenebilir sayfa her zaman site haritalarında yer alır. Feed gibi önemsiz URL'leri sonda "/feed" olan uzantıları engelleme diyerek engellemeyi "hatalı sayfalardan" kaldırtabilirsiniz.

   Bu engellemeyi robots.txt ile yapabilir yada bu uzantıya sahip olan URL adreslerini anasayfa yada farklı bir kategoriye yönlendirebilirsiniz. Bu tür yönlendirmeleri yaparak hem sitenizde hatalı sayfa oluşmasını engellemiş olursunuz.

  Cevapla

  WordPress Yazı Feed Hatası Sorusunu Cevapla