SEO Fiyat Hesaplama SEO ROI

SEO Sorunuzu Sorun Uzmanlarımız Yanıtlasın

Soru Sorun

WordPress URL’de Sayfa İsimlerinin Gösterilmesi

Uğur Tufan
Uğur Tufan
Wordpress SEO 3 sene önce 37 Görüntülenme

Hocam size sorum şu olacak, örneğin bir yazı giriyoruz. Bu yazıda birbirinden farklı 4 alt başlık var ve her alt başlığı da sayfalama yaparak ayrı bir sayfada gösteriyorum. Normalde bu yazının ikinci sayfası webtures.com/ornek-yazim/2/ olarak görünüyor. Bunun yerine acaba sayfalamalarda webtures.com/ornek-yazim/ikinci-sayfamin-basliği/ webtures.com/ornek-yazim/ucuncu-sayfamin-basligi/ olarak görünse SEO açısından bir artı değer katar mı? Ayrıca wordpress’in böyle bir özelliği mevcut mu? Joomla’da kendiliğinden yaptığını biliyorum ancak WordPress’de bu şekilde bir ayarlama yapamadım. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

SEO Hocası Soru Cevap her hafta e-postanızda. Ücretsiz abone olmak için tıklayın.

WordPress URL’de Sayfa İsimlerinin Gösterilmesi için Yanıtlar

Sen De Yardımcı Ol!
  • admin
    Admin 12 Ocak 2015, 20:56

    Merhabalar,

    Bu tür yapı elbette fayda sağlayacaktır. Sayfalama için sayfalara SEO eklentileriyle başlık ekleyebilirsiniz lakin sitenizde farklı sayfalar olsa dahi indeks sayısını arttırmak yerine farklı sayfaların indekslerinin daha değerli olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için SEO eklentileri genellikle diğer sayfaları “noindex” etiketiyle gösterirler çünkü sayfaların doğal bir şekilde title, description gibi bilgileri paylaşmadan daha değerli olmasını sağlamaktadır.

    Sayfalama için kullanılan sayfalarda sayfalar indeks almaz ama içindeki farklı bağlantıları takip edecek nitelikte olmaktadır.

WordPress URL’de Sayfa İsimlerinin Gösterilmesi Sorusunu Cevapla

X