Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  1233 Görüntülenme

size sorum şu olacak, örneğin bir yazı giriyoruz. Bu yazıda birbirinden farklı 4 alt başlık var ve her alt başlığı da sayfalama yaparak ayrı bir sayfada gösteriyorum. Normalde bu yazının ikinci sayfası ornekdomain.com/ornek-yazim/2/ olarak görünüyor. Bunun yerine acaba sayfalamalarda ornekdomain.com/ornek-yazim/ikinci-sayfamin-basliği/ ornekdomain.com/ornek-yazim/ucuncu-sayfamin-basligi/ olarak görünse SEO açısından bir artı değer katar mı? Ayrıca wordpress'in böyle bir özelliği mevcut mu? Joomla'da kendiliğinden yaptığını biliyorum ancak WordPress'de bu şekilde bir ayarlama yapamadım. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 • 1
 • 1
 • WordPress URL'de Sayfa İsimlerinin Gösterilmesi için Yanıtlar

   admin
   Admin

   12 Ocak 2015, 20:56

   1

   Bu tür yapı elbette fayda sağlayacaktır. Sayfalama için sayfalara SEO eklentileriyle başlık ekleyebilirsiniz lakin sitenizde farklı sayfalar olsa dahi indeks sayısını arttırmak yerine farklı sayfaların indekslerinin daha değerli olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için SEO eklentileri genellikle diğer sayfaları "noindex" etiketiyle gösterirler çünkü sayfaların doğal bir şekilde title, description gibi bilgileri paylaşmadan daha değerli olmasını sağlamaktadır.

   Sayfalama için kullanılan sayfalarda sayfalar indeks almaz ama içindeki farklı bağlantıları takip edecek nitelikte olmaktadır.

  Cevapla

  WordPress URL'de Sayfa İsimlerinin Gösterilmesi Sorusunu Cevapla