Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1561 Görüntülenme

Merhabalar iyi çalışmalar.

WordPress'teki RSS eklentisini bilirsiniz. Elimde Birçok PR'li WP site var. Oradan web siteme normal link vermek yerine RSS bileşeninden bağlantılar çekiyorum. SEO'ya yararı veya zararı olur mu? Zararı varsa link verme işlemini nasıl yapmalıyım?

Kolay gelsin.

 • 1
 • 1
 • WordPress RSS Bileşeni ve SEO'ya Etkisi için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   25 Ağustos 2015, 15:01

   1

   Rss eklentisi ile herhangi bir web sitesi üzerinden o web sitesine ait içerikleri olduğu gibi kendi websiteniz üzerinde gösterebilirsiniz. Bu durumda sizin sitede göstermiş olduğunuz içerikler diğer web sitesinin içerikleri ile bire bir aynı olacağı için kendi bünyenizde kopya içerik barındırmış olacaksınız. Kullanıcı gözüyle baktığımızda belki dolu dolu bir web sitesi ile karşılaşacaklar fakat durumu Google gözüyle değerlendirirsek bu durum sitenizin otoritesi için pek hoş olmayacaktır.

   Rss bileşeni ile içeriklerini çekeceğiniz web sitesinin gerek Trustrank değeri gerekse PR değeri ne olursa olsun bunu çok fazla kullanmamanızı öneririm. SEO çalışmalarınızı desteklemek adına Trustrank'ı yüksek olan web siteleri üzerinden backlink almanız, web sitenizin tanıtımını yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

  Cevapla

  WordPress RSS Bileşeni ve SEO'ya Etkisi Sorusunu Cevapla