Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

9 sene önce  |  2805 Görüntülenme

Merhaba wordpressdeki kategori ve etiket temelini kaldırmamızın herhangi zararı veya faydası olur mu? Örnekleri alta ekledim yardımcı olursanız sevinirim

Örnek
Etiket :
site.com/tag/etiket --> şeklindeydi --> site.com/etiket oldu

Kategori :
site.com/category/kategori --> şeklindeydi --> site.com/kategori oldu
Alt Kategori:

site.com/category/kategori/alt-kategori --> şeklindeydi --> site.com/alt-kategori şeklinde oldu

 • 1
 • 1
 • WordPress kategori ve etiket temeli kaldırma için Yanıtlar

   admin
   Admin

   24 Ocak 2015, 12:02

   1

   Merhaba Engin Bey,

   Url yapısındaki kırılımlar arttıkça sayfanın ana linki anasayfadan uzaklaşacağı için anasayfadan istifade edeceği değer ve Google nezdindeki önemi de azalmış olacaktır. Bu sebeple kırılımları minimumda tutup direkt anasayfaya yakın bir şekilde konumlandırmak daha etkili bir işlemdir. Ancak bu durum önem derecesi düşük sayfalar için uygulanması halinde, önemli sayfalarınızın da kısmen değerinin azalmasına yol açabilir. Aynı zamanda kullanıcılar nezdinde arama motoru sonuçlarında görüntülenen URL lerden sayfanın etiket veya kategori olduğu anlaşılamayacağı için kafa karışıklığına yol açabilecektir.

   Etiketlerin önem derecesi kategorilere göre daha düşüktür bu sebeple /tag/ veya /etiket/ gibi bir kırılımdan sonra listelenmesini öneririz. Ancak kategorilerin önem derecesi de yüksek olmasına rağmen sayıca kullanım oranı azdır. Bu sebeple /kategori/ gibi bir kullanım şekli uygulanabilir. Sadece en önemli yazıların direkt anasayfa altında yer alması son derece önemlidir. Diğerleri tercihe bağlıdır, eğer kategori isimlerindeki aramaları ve kategori/ etiket sayfaları üzerinden gelecek trafikleri önemsiyorsanız anasayfa altında kırılımsız listeleyebilirsiniz. Ancak trafik anlamında en çok önemsediğiniz yazılarsa kategori ve etiketleri kırılımlı şekilde listelemenizi öneririz.

  Cevapla

  WordPress kategori ve etiket temeli kaldırma Sorusunu Cevapla