SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

WordPress Etiketleme Sorunu

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
8 sene önce 956 Görüntülenme

WP tabanlı web blogumda reklam adında bir etiketin Google web araçlarından 404 hatası aldığında fark ettim ki silinmiş. Reklam etiketli yazıların hiç birinde bu etiket yoktu. Etiketler kısmına girip etiketi arattığımda gerçekten de yoktu. Yeniden etiketi oluşturursam sorun düzelir diye düşündüm ve etiketi açtım. Ancak yeni açılan etiketi reklam değil de reklam-2 şeklinde açıyor. Ortada reklam diye bir etiket yok ama reklam şeklinde bir etiket açamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

WordPress Etiketleme Sorunu için Yanıtlar

  • admin
    Admin 27 Haziran 2014, 19:20

    WordPress etiketleme taksonomilerini kategori ve etiket şeklinde bölmüş bulunuyor. Bu taksonomiler (kalıplar) kategorilerde ve etiketlerde aynı özelliği taşıdığından dolayı kategoride kullanılan içeriklere ayrı bir URL, etiketlerde bulunan içeriklere ayrı bir URL tanımlamıyor ve bu bileşenleri birbirine bağlıyor.

    Yani kategori olarak “reklam” kategoriniz varsa aynı “reklam” içeriğini etikette de kullanamazsınız, çakışır. Aynı durum yazı ve sayfalarda da mevcuttur. Eğer kalıcı bağlantı yapısı birbirine benzer yapılardaysa yazı ve sayfalarda da aynı içerik oluşturulursa farklı URL uzantıları oluşturacaktır.

    Eğer kategoride ve etiketlerde “reklam” bağlantısını bulamıyorsanız o bağlantıya kendiniz gidin ve ne olduğunu araştırın. Eğer yine de bulamıyorsanız 301 yönlendirmesiyle “reklam” etiketini “reklamlar” yada “reklam-2” olarak yönlendirme yapın.

Cevapla

WordPress Etiketleme Sorunu Sorusunu Cevapla

WordPress Etiketleme Sorunu ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla