SEO Hocası'na Merak Ettiğini Sor!

WordPress Eski Kategorileri Yönlendirmek

Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı
8 sene önce 1150 Görüntülenme

wordpress.com sitelerinde bir adres değiştirdiğimiz zaman otomatikman yeni adrese yönlendirme yapılıyordu. Normal domainli WordPress sitemde kategori adresini değiştirince (category adını kategori yapınca) sayfa bulunamadı hataları çıktı. Şimdi ben eski adresleri yenisine nasıl yönlendirebilirim. Redirection eklentisi var ama onunla tek tek yapmak zorundayım. Bütün kategorileri ve etiketleri yeni adreslerine yönlendirmenin bir yolu var mı?

WordPress Eski Kategorileri Yönlendirmek için Yanıtlar

  • admin
    Admin 23 Haziran 2014, 17:38

    Bu bağlantıları .htaccess ile 301 yönlendirmesiyle 1 ay süreçle “category” uzantısı olan bağlantıları “kategori” uzantısına yönlendirebilirsiniz. Eğer sitenizin içeriği Türkçe ise “category” kullanmanın bir esprisi olmayacaktır. SEO açısından daha etkili olması için 301 yönlendirmesiyle tüm kategorileri varsayılan kategorilere 301 yönlendirmesiyle yeni bağlantılara yönlendirebilirsiniz.

    Sitenizde oluşturacağınız .htaccess ile ilgili bilgilere kolaylık olması açısından HtAccess oluşturucu https://www.seohocasi.com/htaccess-olustur/ sayfasından ulaşabilirsiniz.

    Eğer bunu gerçekten istiyorsanız WordPress admin panelinin içeriğinde “Ayarlar” sekmesine tıklayın ve devamında “Kalıcı Bağlantılar” yapısındaki “Kategori temeli” içeriğini “category” olarak değiştirebilirsiniz.

Cevapla

WordPress Eski Kategorileri Yönlendirmek Sorusunu Cevapla

WordPress Eski Kategorileri Yönlendirmek ile Benzer SEO Yazıları

Soru Sor Cevapla