Misafir Kullanıcı
Misafir Kullanıcı

8 sene önce  |  1136 Görüntülenme

WordPress eklentilerinden benzer yazılar eklentisini kurdum ve her yazının sonunda 1-4 arası benzer içerikli makalelerin başlıklarını gösteriyor. Acaba bunun SEO açısından bir zararı olur mu? Yani 4 sayısı fazla mı 100-300 kelimelik makaleler için?

 • 1
 • 1
 • WordPress Benzer Yazılar Eklentisinin SEO'ya Etkisi Nedir? için Yanıtlar

   Atalay Sidar
   Atalay Sidar

   14 Ağustos 2015, 11:04

   1

   Herhangi bir makale üzerinden link çıkışı yaparak bir önceki ve bir sonraki yazıya link vermek veya alt ve üst kısımlarda aynı kategori ile ilgili diğer yazıları göstermek hem SEO açısından site içi link inşası kurgusu bakımından önemlidir hem de kullanıcılarınızın sitede kalma oranını ciddi ölçüde arttıracak niteliktedir. Fakat bu içeriklerin oranı sayfa içerisindeki yazıyı arka plana itecek kadar çok olmamalıdır. Yani siz asıl yazıyı arka plana itip diğer yazıları ön planda tutarsanız bu durum kullanıcılarınızı doğal olarak rahatsız edecektir. Diğer yazıların oranını sayfa içerisindeki yazının uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz. Veya standart olarak 3-4 adet yazının gösterilmesi oldukça uygundur.

   Eğer makale içerisinden link verme yolu ile farklı yazılara kullanıcılarınızı yönlendirmek istiyorsanız aşırı link çıkışı yapmamaya özen göstermelisiniz. Ortalama olarak 200 kelimelik bir makale içerisinde 3 adet link çıkışı uygundur. Bunun üzeri risk unsuru yaratmaktadır. Link çıkış sayısını sayfa içerisinde bulunan makale uzunluğuna göre ayarlayabilirsiniz.

  Cevapla

  WordPress Benzer Yazılar Eklentisinin SEO'ya Etkisi Nedir? Sorusunu Cevapla